Prindi

Charisma Opal komposiit

Kirjeldus:

Charisma Opal on universaalne, valguskõvastuv, röntgenopaakne, Microglass® komposiit.

Näidustatud adhesiivseks, hambavärvi restauratsioonide valmistamiseks. Sobib nii anteerioride kui posteerioride restaureerimiseks. Microglass®-filler süsteem on loodud esteetiliste, kauakestvate, kõrgläikeni poleeritavate restauratsioonide valmistamiseks.

pilt

Koostis:

Charisma Opal baseeerub BIS-GMA vaigul ja sisaldab 58 % täiteosakesi (mahuprotsent), millised on:

• Baarium alumiinium klaas (0.02–2 mikromeetrit) • kõrgdispersne räniühend (0.02–0.07 mikromeetrit)

Kasutusala:

• I–V klassi täidised vastavalt Black´ile

• hammaste kuju ja värvi korrigeerimine (nt. diasteemi sulgemine, kaasasündinud defektid)

• hammaste lahastamine traumade või periodontoosi puhul

• piimahammaste restauratsioon

• keraamiliste ja komposiitproteeside ajutine parandamine (kombineerituna vastava parandussüsteemiga)

• direktsete laminaatide valmistamine

• juure ülesehitus

Kliiniline kasutusjuhend:

Vali sobiv värvitoon või toonide kombinatsioon Charisma Opal värvivõtme abil enne rubber dam paigaldamist. See on tähtis, kuna kuivad hambad muudavad märgatavalt oma värvitooni. Juhul kui hambaid on eelnevalt ravitud, siis ei ole soovitatav kasutada teemantkettaid,

karbiidpuure, puure või teisi abrasiivseid instrumente, vaid pind tuleb puhastada pimsskivi või fluoriidivaba poleerimispastaga enne restauratsiooni paigaldamist. Soovitame kasutada mitte kleepuvast plastikust, tefloniga kaetud või kullaga kaetud (nt. Heraeus Kulzer Plasmacoat Instrument) aplitseerimisinstrumente. Charisma Opal täidismaterjali käsitlemine peaks toimuma toatemperatuuril (23°C / 77°F).

 1. Rubber dam (Ivory® või sarnane) kasutamine on soovitatav, et vältida hammaste kokkupuudet niiskuse, sülje ja verega.
 2. Prepareeeri kaviteet vastavalt komposiitmaterjalide paigaldamise põhireeglitele. Seejärel puhasta ja kuivata kaviteet.
 3. Enne Charisma Opal aplitseerimist kaviteeti on nõutav hambastruktuuride eelnev töötlemine vastava emaili/dentiini sidusaine süsteemiga (nt. GLUMA® adhesiivid Heraeus Kulzer). Peale adhesiiviga töötlemist väldi kokkupuudet sülje ja verega.
 4. Aplitseeri Charisma Opal õhukeste kihtidena kaviteeti (max. 2 mm) ja adapteeri ettevaatlikult hambapinnale või kaviteedi seintele.Ravitavate hammaste diskoloratsiooni puhul, on vajalik katta see esmalt õhukese kihi Charisma Opal opaak värvitooniga.
 5. Vältimaks liigset translusentsust ning et saavutada ideaalset esteetilist tulemust suurte III ja IV klassi kaviteetide ja anterior hammaste rekonstruktsioonil, aseta Charisma Opal opaakvärvid kõige sügavamaks kihiks, mis omakorda kata emaili ja clear kihtidega.
 6. Polümeriseeri Charisma Opal õhukeste kihtidena (max. 2 mm) vastavalt allolevale tabelile, kasuta sobivat valgusaparaati nagu nt. Heraeus Kulzer Translux® valguslamp või mõni teine sarnane lamp sarnase valgusspektri ja valgusvõimsusega (> 400 mW/cm2, DIN-EN-ISO 10650-2). Polümerisatsiooni käigus tekib materjali pinnale hapniku kaitsekiht, mida ei tohi puudutada, kontamineerida või eemaldada restauratsiooni ülesehituse käigus, kuna see tagab keemilise ühenduse lisatud komposiidikihtide vahel.
 7. Peale lõplikku hamba ülesehitust ja polümeriseerimist võib Charisma Opal´i koheselt lihvida ja poleerida. Jämedakoeliseks ülesehituse järeltöötluseks kasuta teemantpuure. Peentöötluseks ja kuju andmiseks on parim kasutada peeneteralist teemantketast ja karbiidpuure. Proksimaalseid pindu saab lihvida abrassiivsete ribadega. Lõpliku kõrgläike saab anda painduvate silikoonkummist valmistatud erinevat kujuga ketastega. Komposiitide poleerimispastat saab vajadusel kasutada koos poleerimisharjadega ja väikeste poleerimisrõngastega.

Charisma Opal kõvastamise sügavused ja ajad

 • A1, A2, A3, A3,5, B1, B2, B3, C2, CO (Clear Opal)
  Kõvastamisaeg QHT (halogeenlambid) valgusega - 20 s
  Maksimaalne kihi paksus - 2 mm
 • A4, OL (Opaque Light), OM (Opaque Medium), OD (Opaque Dark), BL
  Kõvastamisaeg QHT (halogeenlambid) valgusega - 40 s
  Maksimaalne kihi paksus - 2 mm

Heraeus toodete kasutamise määratlemine baseerub laiaulatuslikel tootmise, uuringute ja aplitseerimistehnoloogia mõõtmistel. Jätame endale õiguse muuta toote omadusi vastavalt tehnilisele arengule.
Soovitatavad Charisma Opal valguskõvastamisajad Translux valguskõvastamis aparaadiga või mõne muu halogen või LED valguskõvastamisaparaatidega.
Plasmakaarega valgusaparaatide valguskõvastamise aega võib tavaliselt lühendada 25%.

Märkus: Valgusaparaadid varieeruvad suuresti valgusintensiivsuse ja spektraalse väljundi poolest. Kõik antud kõvastumisajad on miinimumajad. Kasutaja peab kontrollima valguslampi eelnevalt enne patsiendil kasutamist ja veenduma et lamp on effektiivne.

 

Lisasoovitused:

• Enne materjali esmakordset kasutamist kontrolli pakendeid visuaalselt, et neil ei oleks nähtavaid kahjustusi. Ära kasuta kahjustatud tooteid.

• Sulge materjali tuub korgiga koheselt peale kasutamist.

• Vältimaks materjali raiskamist peale materjali aplitseerimist süstlast, vabasta süstal sisemisest rõhust, keerates süstla keermekruvi pool pööret tagasi.

• suuremate restauratsioonide või pikemalt kestvate restauratsioonide puhul, tuleks operatsioonilamp ajutiselt välja lülitada või töö piirkonnast kõrvale pöörata, vältimaks materjali enneaegset kõvastumist.

• Ülalmainitud valguskõvastamisajad on miinimum ajad ja neid ei tohi lühendada, juhul kui soovite saavutada optimaalset restauratsiooni kvaliteeti ja säilitada materjali füüsikalisi omadusi.

• sügavate või avatud pulbiga kaviteetide puhul kata dentiin lokaalselt kaltsium hüdroksiidi ja klaasionomeer tsemendiga, enne kui alustad tööd Charisma Opal´ga.

• Ära kasuta eugenooli sisaldavaid materjale prepareeritavas kaviteedis ja selle ümbruses, kuna need võivad mõjutada Charisma Opal´i kõvanemisomadusi.

Säilitamine:

• Säilita temperatuuril mitte üle 25°C/77°F. Hoida eemal otsese päikesevalguse käest. Mitte kasuta pärast kasutusaja möödumist.

Ettevaatusabinõud:

• Kanna sobivaid kindaid (nt. lateks või nitriil)

• Väldi kontakti nahaga.

• Väldi kontakti silmadega. Silma sattumise korral loputa avatud silmi ohtra veega ja konsulteeri arstiga.

• Ära kasuta Charisma Opal´i patsientidel, kes on allergilised Charisma Opal koostisosade suhtes. Allergiaid ei ole esinenud, kuid hoolimata sellest ei saa väita, et toode ei põhjustaks allergiat.

• sisaldab metüülakrülaate.

• Mõeldud kasutamiseks ainult kvalifitseeritud hambaravi personalile.

Keeldumine:

Meie tehnilised nõuanded, ettepanekud ja soovitused selle toote kasutamiseks on antud häid tavasid järgides ja baseeruvad meie poolt tehtud testidel ja parimatel hetkel saadaolevatel teadmistel. Kuid see pole täielik kasutamise garantii. See kehtib ka tootja teiste viidatud toodete kohta või seotud kolmandate poolte omandiõiguste kohta. See ei vabasta teid meie poolt tarnitud toodete testimise kohustusest ja nende lõpliku sobivuse määratlemisest ettenähtud kasutusalal. Lõplik aplitseerimine, kasutamine ja töötlemine on väljaspool meie kontrolli ja seetõttu täielikult kasutaja vastutada. Juhul, kui on võimalik tõestada, et meie toode tarniti teile defektsel või kahjustatud kujul, on meie vastutus piiratud ainult meie poolt tarnitud ja teie poolt kasutatud kaupade väärtuse korvamisega. Loomulikult pakume me järjekindlalt kõrge kvaliteediga tooteid, mis vastavad meie kvaliteedikontrolli standarditele ja üldistele müügi ja tarnimise tingimustele.

Charisma_Opal.pdf (3,2MB)

 

Lisalugemist