Prindi

Venus Diamond nanokomposiit

Venus Diamond – uus universaalne nano-hübriid komposiit Heraeus Kulzerilt. Uus tase perfektsete täidiste valmistamiseks. Ideaalne kameeleon effekt ka värvitooni valikul tekkinud eksimuse korral, kuna sulandub ideaalselt ümbritsevasse värvitooni.
Alates 1 veebruarist 2009 a. on saadaval uus universaalne nano-hübriid komposiit, mis kombineerib endas madala kootumise ja erakordse tugevuse ja kestvuse.
-patenteeritud uretaan monomeeril põhinev nano-hübriid komposiit
-lihtsad ja suurepärased käsitsemisomadused
-ülim kulumisele vastupidavus ja suurepärased mehaanilised omadused
-väga madal kootumine 1,5% ja kootumispinge 2,8%
-pikaajaline läige
-unikaalne värvikontseptsioon looduslähedase esteetika saavutamiseks
-pikk töötlusaeg op. lambi valguse all (130sek)

pilt

Venus diamond on universaalne, valguskõvastuv, röntgenopaakne nano – komposiit.
Näidustatud adhesiivseks, hambavärvi restauratsioonide valmistamiseks. Sobib nii esi- kui tagahammaste restaureerimiseks. Nano täiteosakeste süsteem on loodud esteetiliste, kauakestvate, kõrgläikeni poleeritavate restauratsioonide lihtsaks valmistamiseks.

Koostis:
Venus Diamond valmistatakse TCD-DI-HEA ja UDMA baasil (sisaldab ca 64 mahu% täiteosakesi, suurusega 5nm - 20µm); Baarium Alumiinium Fluoriid klaasi; väikeseid nano osakesi.

Kasutusala:
• I–V klassi täidised vastavalt Black´ile
• hammaste kuju ja värvi korrigeerimine (nt. diasteemi sulgemine, kaasasündinud defektid)
• hammaste lahastamine traumade või periodontoosi puhul
• piimahammaste restauratsioon
• keraamiliste ja komposiitproteeside ajutine parandamine (kombineerituna vastava parandussüsteemiga)
• indirektsete laminaatide, inlayde valmistamine
• juure ülesehitus

Kliiniline kasutusjuhend:
Vali enne rubber dam paigaldamist sobiv värvitoon või toonide kombinatsioon Venus Diamond värvivõtme abil. See on tähtis, kuna kuivad hambad muudavad märgatavalt oma värvitooni. Juhul kui hambaid on eelnevalt ravitud, siis ei ole soovitatav kasutada teemantkettaid,
karbiidpuure, puure või teisi abrasiivseid instrumente, vaid pind tuleb puhastada pimsskivi või fluoriidivaba poleerimispastaga enne restauratsiooni paigaldamist. Soovitame kasutada mitte kleepuvast plastikust, tefloniga kaetud või kullaga kaetud (nt. Heraeus Kulzer Plasmacoat Instrument) aplitseerimisinstrumente. Venus Diamond täidismaterjali käsitlemine peaks toimuma toatemperatuuril (23°C / 77°F).

1. Rubber dam (Ivory® või sarnane) kasutamine on soovitatav, et vältida hammaste kokkupuudet niiskuse, sülje ja verega.

2. Prepareeeri kaviteet vastavalt komposiitmaterjalide paigaldamise põhireeglitele. Seejärel puhasta ja kuivata kaviteet.

3. Enne Venus Diamond aplitseerimist kaviteeti on nõutav hambastruktuuride eelnev töötlemine vastava emaili/dentiini sidusaine süsteemiga (nt. GLUMA® adhesiivid Heraeus Kulzer). Peale adhesiiviga töötlemist väldi kokkupuudet sülje ja verega.

4. Aplitseeri Venus Diamond õhukeste kihtidena kaviteeti (max. 2 mm) ja adapteeri ettevaatlikult hambapinnale või kaviteedi seintele.Ravitavate hammaste diskoloratsiooni puhul, on vajalik katta see esmalt õhukese kihi Venus Diamond opaak värvitooniga.

5. Vältimaks liigset translusentsust ning et saavutada ideaalset esteetilist tulemust suurte III ja IV klassi kaviteetide ja anterior hammaste rekonstruktsioonil, aseta Venus Diamond opaakvärvid kõige sügavamaks kihiks, mis omakorda kata emaili ja clear kihtidega.

6. Polümeriseeri Venus Diamond õhukeste kihtidena (max. 2 mm) vastavalt allolevale tabelile, kasuta sobivat valgusaparaati nagu nt. Heraeus Kulzer Translux® valguslamp või mõni teine sarnane lamp sarnase valgusspektri ja valgusvõimsusega (> 500 mW/cm2, DIN-EN-ISO 10650-2). Polümerisatsiooni käigus tekib materjali pinnale hapniku kaitsekiht, mida ei tohi puudutada, kontamineerida või eemaldada restauratsiooni ülesehituse käigus, kuna see tagab keemilise ühenduse lisatud komposiidikihtide vahel.

7. Peale lõplikku hamba ülesehitust ja polümeriseerimist võib Venus Diamond´it koheselt lihvida ja poleerida. Jämedakoeliseks ülesehituse järeltöötluseks kasuta teemantpuure. Peentöötluseks ja kuju andmiseks on parim kasutada peeneteralist teemantketast ja karbiidpuure. Proksimaalseid pindu saab lihvida abrassiivsete ribadega. Lõpliku kõrgläike saab anda painduvate silikoonkummist valmistatud erinevat kujuga ketastega. Komposiitide poleerimispastat saab vajadusel kasutada koos poleerimisharjadega ja väikeste poleerimisrõngastega.

Venus Diamond soovitatavad kõvastamisajad Translux või sarnase halogeenlambiga.
Soovitatavad Venus Diamondl valguskõvastamisajad Translux valguskõvastamis aparaadiga või mõne muu halogen või LED valguskõvastamisaparaatidega.

Soovitatavad Venus Diamondl valguskõvastamisajad ajad Translux või mõne muu halogen või LED valguskõvastamisaparaatidega. 

A1, A2, A3, A3,5; B1, B2, C2, CO (Clear Opal), CL, AM, HKA2,5 Kõvastamisaeg halogeenlampide või LED valgusega20s
A4, B3, C3, D3, OB, OL (Opaque Light), OM (Opaque Medium), OD (Opaque Dark), BL, BXL, YO, HKA5Kõvastamisaeg halogeenlampide või LED valgusega40s
Kõik värvitoonidMaksimaalne kihipaksus2mm

Plasmakaarega valgusaparaatide valguskõvastamise aega võib tavaliselt lühendada 25%.

Märkus: Valgusaparaadid varieeruvad suuresti valgusintensiivsuse ja spektraalse väljundi poolest. Kõik antud kõvastumisajad on miinimumajad. Kasutaja peab kontrollima valguslampi eelnevalt enne patsiendil kasutamist ja veenduma et lamp on effektiivne.

Venus Diamond saada olevad värvitoonid:

Opaakdentiin Universaal Intsisaal 
Opaak valgendatud OBA1, A2, A3, A3,5; A4, HKA2,5; HKA5Klaar CL
Opaak hele OLB1, B2, B3Merevaik AM
Opaak keskmine OMC2, C3Klaar opaal CO
Opaak tume ODD3 Kollane opaal YO
Valgendatud BL ja eriti valge BXL  

Lisasoovitused:
• Enne materjali esmakordset kasutamist kontrolli pakendeid visuaalselt, et neil ei oleks nähtavaid kahjustusi. Ära kasuta kahjustatud tooteid. • Sulge materjali tuub korgiga koheselt peale kasutamist. • Vältimaks materjali raiskamist peale materjali aplitseerimist süstlast, vabasta süstal sisemisest rõhust, keerates süstla keermekruvi pool pööret tagasi. • suuremate restauratsioonide või pikemalt kestvate restauratsioonide puhul, tuleks operatsioonilamp ajutiselt välja lülitada või töö piirkonnast kõrvale pöörata, vältimaks materjali enneaegset kõvastumist. • Ülalmainitud valguskõvastamisajad on miinimum ajad ja neid ei tohi lühendada, juhul kui soovite saavutada optimaalset restauratsiooni kvaliteeti ja säilitada materjali füüsikalisi omadusi. • sügavate või avatud pulbiga kaviteetide puhul kata dentiin lokaalselt kaltsium hüdroksiidi ja klaasionomeer tsemendiga, enne kui alustad tööd Venus Diamond´iga. • Ära kasuta eugenooli sisaldavaid materjale prepareeritavas kaviteedis ja selle ümbruses, kuna need võivad mõjutada Venus Diamondil´i kõvanemisomadusi.

Säilitamine:
• Säilita temperatuuril mitte üle 25°C/77°F. Hoida eemal otsese päikesevalguse käest. Mitte kasuta pärast kasutusaja möödumist.

Heraeus toodete kasutamise määratlemine baseerub laiaulatuslikel tootmise, uuringute ja aplitseerimistehnoloogia mõõtmistel. Jätame endale õiguse muuta toote omadusi vastavalt tehnilisele arengule.

Ettevaatusabinõud:
• Kanna sobivaid kindaid (nt. lateks või nitriil) • Väldi kontakti nahaga. • Väldi kontakti silmadega. Silma sattumise korral loputa avatud silmi ohtra veega ja konsulteeri arstiga. • Ära kasuta Venus Diamond´i patsientidel, kes on allergilised selle koostisosade suhtes. Allergiaid ei ole esinenud, kuid hoolimata sellest ei saa väita, et toode ei põhjustaks allergiat. • sisaldab metüülakrülaate.
• Mõeldud kasutamiseks ainult kvalifitseeritud hambaravi personalile.


Meie tehnilised nõuanded, ettepanekud ja soovitused selle toote kasutamiseks on antud häid tavasid järgides ja baseeruvad meie poolt tehtud testidel ja parimatel hetkel saadaolevatel teadmistel. Kuid see pole täielik kasutamise garantii. See kehtib ka tootja teiste viidatud toodete kohta või seotud kolmandate poolte omandiõiguste kohta. See ei vabasta teid meie poolt tarnitud toodete testimise kohustusest ja nende lõpliku sobivuse määratlemisest ettenähtud kasutusalal. Lõplik aplitseerimine, kasutamine ja töötlemine on väljaspool meie kontrolli ja seetõttu täielikult kasutaja vastutada. Juhul, kui on võimalik tõestada, et meie toode tarniti teile defektsel või kahjustatud kujul, on meie vastutus piiratud ainult meie poolt tarnitud ja teie poolt kasutatud kaupade väärtuse korvamisega. Loomulikult pakume me järjekindlalt kõrge kvaliteediga tooteid, mis vastavad meie kvaliteedikontrolli standarditele ja üldistele müügi ja tarnimise tingimustele. 
 

Tellimine: AS Magnum Dental; tel 7 371 647, 6501945
Lisainfo: Marko Madissoo, tel 56 468722