Kambodža - Laos - Vietnam

Toimumisaeg 18.veebr - 3.märts 2019
Toimumiskoht Väljaspool Eestit
Lektor keeled eesti / vene
Korraldaja Magnum Dental AS
Osavõtutasu 2850 EUR
Lisainfo reisi jooksul toimub GC ja Kulzer tootekoolitus, toimumise aeg on täpsustamisel
registreerumine tel 6501 945 või meili teel dental@magnum.ee
Veebileht https://magnum.hambaarst.ee

Kambodža - Laos - Vietnam
18.02.2019 - 05.03.2019

Kõrghetked: Eksootilised maitsed ja eluolu, Vietnami pealinn Hanoi, Ha Longi lahe kruiis - Vietnami kaunis loodus, värviderikas Luang Prabang Laoses, kuulsad Angkori varemed Kambodžas, puhkus Sihanoukville's, Lõuna-Vietnami tukslev süda Saigon.


Kambodža - Laos - Vietnam


Kolm eksootilist ja kauget maad ühe reisi jooksul!
Vietnam on imeline segu vanast kultuurist, looduse vapustavast ilust ja inimeste sõbralikkusest. Vietnamis on värvid värvilisemad, maastikud selgemad ja maitsed ning lõhnad aasiapäraselt teravad.
Laos on Kagu-Aasia rikkumata pärl. Elanud aastaid  eraldatuses, on see maa säilitanud oma iidse kultuuri rikkumatuna muu maailma mõjutustest. Siin elavad maailma kõige rahumeelsemad inimesed. Näha vanades kloostrites liikumas tuhandeid munkasid ja tunnetada palvete monotoonset rütmi on Kagu-Aasia üks suuremaid elamusi.
Kambodža – maa, mille ajalugu on täis inspiratsiooni ja kurbust. Maa, kus sajandite jooksul on ehitatud rohkem Buddhale pühendatud templeid kui üheski teises riigis, kus inimesed ikka veel võpatavad kuuldes nime Pol Poth ja kus mõistatuslik ja salapärane khmeeri kuningate linn Angkor jutustab lugu armastusest ja austusest maailma vastu.

Reisikava
1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:20-22:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-HANOI, SAABUMINE HANOISSE

Lend Istanbul-Hanoi kell 02:40-20:45 (kohalikud lennuajad, lennunumber TK168, lend toimub vahemaandumisega Ho Chi Minhis).
Sõidame kesklinna ning majutume kahel järgneval ööl Hanoi kesklinnas suurepärase asukohaga hotellis Hanoi Mon Regency**** või sarnases.

3. päev  HANOI LINNAEKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis. Teeme esimese tutvuse Hanoi linnaga.
Vietnami pealinn on huvitav segu ida ja lääne kultuuridest, linn kus on tunda sajanditepikkust Hiina valitsejate ja prantsuse koloniaalajastu mõju. Hanoi kohta öeldakse, et see on segu Pariisi elegantsist ja Aasia kärarikkast elurütmist. Pealinna staatust on Hanoi nautinud juba üle tuhande aasta. Sajandite jooksul on linna korduvalt vallutatud ja hävitatud, ent ikka on see nagu fööniks tuhast tõusnud, et särada veelgi kirkamalt. Tänapäeva Hanoi on tõusmas tõeliseks Kagu-Aasia metropoliks – ligi 3 miljoni elanikuga linn lummab laiade bulvarite, rohkete järvede ja kaunite parkidega.
Külastame Konfutsiusele pühendatud Kirjanduse templit, kus tegutses Kagu-Aasia vanimaid ülikoole juba 1070. aastal. Näeme Ho Chi Minhi mausoleumi, presidendipaleed ja Ühe samba pagoodi.
Hanoi kõige ilusamaks järveks peetud Hoan Kiem ning järvesaarel asuv imekaunis Ngoc Soni (Jadeiidi mäe) tempel, mis on pühendatud Tran Hung Daole - Vietnami rahvuskangelasele, kes võitis mongolite 300 000 pealist väge, kelle Hubilai-khaan oli Vietnami vallutama saatnud.
Naudime traditsioonilist veenukuteatri etendust. Seejärel vaba aeg, et uudistada Hanoi kesklinna kitsastel tänavatel, kus kaubitsetakse nii siidi kui ehetega - iga tänav on spetsialiseerunud teatud kaupadele.

4. päev  KRUIIS HA LONGI LAHEL

Hommikusöök hotellis. Sõidame Hanoist välja Ha Longi lahe kruiisile.
Punase jõe delta-ala tõeline loodusime Ha Longi laht on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Legendi järgi pidavat just siin end varjama Vietnami kaitsev draakon. Rahvasuu jutustab, et draakon laskus taevast aitamaks kohalikke ning sülitas kalliskive ja jadeiiti merre. Nii tekkis lahesopp, mis kaitseb sissetungijate vastu loodusliku kindlusena. Laev lahkub sadamast ning näeme Vietnami kauneimaid vaateid. Ha Longi lahes asub enam kui tuhat imelist lubjakivikaljut ja palju erineva suurusega saari. Kaldaid ääristavad korallriffid, soometsad, grotid ja koopad, salapärased tiigisopid, kujutlusvõimet ergutavad kaljumoodustised ning kaunid liivarannad. Lõuna kruiisilaeval.
Soovijatel on võimalus osa võtta külastusest Sung Sot koopasse, kus on põnevate kujudega stalaktiidid ja stalagmiidid. Samuti on soovijatel võimalk supelda või teha kerge kanuuretk.
Õhtusöök ja majutus traditsioonilisel laeval Halog Majestic Cruise või sarnasel.

5. päev HA LONG KRUIIS, HANOI

Hommikusöök laeval. Jätkub kruiis Ha Longi lahel. Kauneid loodusvaated, traditsioonilised veepealsed kalurikülad.
Majutus Hanois meile juba tuttavas hotellis Hanoi Mon Regency**** või sarnases.

6. päev LEND HANOI-LUANG PRABANG

Soovijad saavad nautida kaunist varahommikut Hoan Kiemi järve ääres või mõnes linnapargis vaadates kuidas kohalikud tai chid harrastavad. Lisaks kogunevad siin ka seltskonnad, kes koos võimlevad ja tegemist on suisa justkui tänava aeroobikaga.
Hommikusöök hotellis. Suundume lennujaama. Lahkume Vietnamist Laosesse. Lend Hanoi–Luang Prabang (lennuaeg täpsustamisel).
Luang Prabang on Laose iidne pealinn. UNESCO maailmapärandisse kuuluv linn on Laose vaimne keskus, mis võlub prantsuse koloniaalarhitektuuri, theravada budismi templite ja erilise maagilise atmosfääriga. Luang Prabang üllatab värviderikkusega. Lõhnavad küpsetised, lopsakad puud, oranžid mungarüüd ja kuldsetes ning punastes watides tütarlapsed. Värskelt röstitud kohvi lõhn, kärarikkad turud, vürtsikad toidud. Mägedest ümbritsetud 700 m kõrgusel merepinnast ja kahe jõe (Nam Khani ja Mekongi) ühinemiskohal asuv Luang Prabang on populaarsemaid turistide sihtpunkte Laoses.
Tutvumist linnaga alustame uhke Sri Lanka stiilis That Makmo stuupa külastamisega. Seejärel jalutame lähedalasuvasse Vat Ahami templisse, mis on linna peamise kaitsejumaluse pühamu.  Külastame 16. sajandil rajatud Wat Xieng Thongi kloostrit, mida peetakse kõige kaunimaks Luang Prabangis. See esindab ka klassikalist Luang Prabangi omapärast arhitektuuristiili – ehitise kihiline katus ulatub peaaegu maani. Siin asub ka kuninglik matusekabel, kus on muljetavaldav 12-meetrine matusevanker ja kõigi kuningliku pere liikmete urnid. Külastame endises kuningapalees asuvat muuseumi, kus on välja pandud kuninglikule perekonnale kuulunud esemed. Muuhulgas asub siin ka kuulus Pha Bang Buddha (Kuldne Buddha) koopia. Soovijad saavad tõusta mööda treppi Vat Phousi mäekünkale ning nautida kaunist vaadet linnale. Õhtuks saab Luang Prabangi peatänavast elav ööturg, kuhu tulevad Laoses elavad erinevad vähemusrahvad müüma oma kaupa.
Majutus kahel järgneval ööl Luang Prabangis hotellides Ancient Luang Prabang Hotel, Villa Champa, Villa Lao Wooden House või sarnases.

7. päev LUANG PRABANG – LAO KÜLAD

Hommikusöök hotellis. Varahommikul võimalik näha munkade igapäevast leiva palumise ringkäiku. Võtame ette sõidu traditsioonilisel jõepaadil, et jõuda mööda Mekongi jõge ülesvoolu sõites kuulsatesse Pak Ou koobastesse. Koobaste nimed on Tham Ting ja Tam Phum ja siin asuvad tuhanded Buddha kujud. Sõidame linnast välja Kuangsi (Kwang Xi) kose juurde, mis moodustab üle lubjakivi voolates ujumiseks ideaalsed basseinid. Tagasiteel möödume riisiterassidest ja külastame traditsioonilisi Lao külasid, kus tegeldakse kohaliku riisiveini ja siidi tootmisega. Käime ka Ban Xan Khongi külas, et näha, kuidas valmistatakse traditsioonilist sa-paberit.
Soovijatel on võimalik õhtul külastada kuningapalee teatris etendust kohalike tantsudega (lisatasu eest).

8. päev LUANG PRABANG – SIEM REAP

Hommikusöök hotellis. Lend Luang Prabangist Siem Reapi Kambodžas (lennuaeg täpsustamisel).
Puhkame ja päikeseloojanguks sõidame metsadest ja põllumaadest ümbritsetud Tonle Sapi järvel ning vaatame kohalike kalurite elu.
Majutus kahel järgneval ööl Siem Reapis hotellis Angkor Holiday Hotel**** või sarnases.
Soovijatele pakume õhtusööki koos tantsuliste etteastetega (lisatasu eest).
9. päev ANGKOR

Hommikusöök hotellis. Terve päev Angkori varemete vahel.
Angkor oli rikka ja arenenud kultuuri keskuseks 9.-13. sajandil. Sajandite jooksul unustuste hõlma vajunud muistne linn avastati taas džungli sügavustest alles 19. sajandil. Näeme lopsakast džungliloodusest ümbritsetud tohutuid kivimonumente, majesteetlikke sammaskäike ja väravaid. Alustame tutvumist selle maailmakuulsa khmeri kuningate pealinnaga. Vaatame Angkori peatemplit, Angkor Thomi lõunaväravat, Bayon Baphouni, Elevantide ja pidalitõbise kuninga terrassi. See muistne linn on ühtlasi maailma suurimaid pühamuid, mille tohutud mõõtmed ja ideaalsed proportsioonid on hämmastavad. Angkorist valitsesid khmeeri kuningad tohutut territooriumi Vietnamist Bengali laheni. Varemetelinnas on säilinud rohkem kui 100 templit, mis annavad tunnistust kunagise linna hiilgusest. Siin kogeme hinduismi ja budismi maailma harmooniat ja täiuslikkust. Takeo, Thommanon ja Chau Say Tevoda Prasat Kravan, Ida Mebon, Pre Rup ja Angkori suur ring.
Õhtul on võimalik veeta vaba aega Siem Reapi linnasüdames, kus on külastajatele mitmeid kohvikuid, restorane, meelelahutust.

10. päev ANGKOR – PHNOM PENH

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul jätkame Angkori templitega tutvumist.
Pärastlõunal sõidame edasi Phnom Penhi. Kambodža pealinn Phnom Penh asub kahe jõe - Mekongi ja Tonle Sapi - ühinemiskohas. See linn on täis aasiapärast sagimist: tuk-tukid, rikšad, tänavakaubanduse melu. Linnamaastike dominandiks on kaasaegsed hooneid.
Majutus Phnom Penhis hotellis Cardamom Hotel**** või sarnases.

11. päev PHNOM PENH – SIHANOUKVILLE

Hommikusöök hotellis. Linnaekskursioon: rahvusmuuseum, kuningapalee, Hõbedane pagood ja Wat Phnomi mägi koos templiga. Wat Phnom on linna kõrgeim tempel, ta on ehitatud kunstlikule mäele ning on ümbruskonna keskpunktiks erinevate pidustuste aegu. Soovijatega külastame Tuol Slengi vanglamuuseumi. Punaste khmeride valitsuse aegne vangla annab ülevaate Kambodža rahva hiljutisest verisest minevikust. Pärastlõunal külastame kohalikku turgu.
Lahkume Phnom Penhist ja sõidame mereäärsesse linna Sihanoukville`i.
Majutus kolmel järgneval ööl suurepärases mereäärses spa resort hotellis Independence Hotel**** või sarnases.

12.-13. päev PUHKUS SIHANOUKVILLE RANNAS

Hommikusöögid hotellis. Sihanoukhville on Kambodža veel avastamata pärl.
Pärast peadpööritavat Phnom Penhi tervitavad teid tõelised paradiisirannad, troopilised saared, sümpaatsed mereandide restoranid liivarannal, väikesed suveniiripoed ja alati uudishimulikud lapsed.
SOOVIJATELE VÄLJASÕIT REAMI RAHVUSPARKI (lisatasu eest)
Soovijad saavad veeta päeva Reami rahvuspargis (lisatasu eest). Mäenõlvadel laiuvad mangroovimetsad. Siinsetel jalutusradadel saab nautida kauneid loodusvaated.
SOOVIJATELE VÄLJASÕIT SAARTELE (lisatasu eest)
Soovijad saavad minna väljasõidule Sihanoukville lähistele troopilistele saartele (lisatasu eest) - Koh Ta Kiev, Ko Craloh ja Ko Russei. Ko Russei (Bambusesaar) lummab imekaunite randade ja mõnusa vaikeluga. Koh Ta Kiev on kolmest saarest suurim ning siin on suurepärased võimalused snorgeldamiseks.
14. päev LEND SIHANOUKVILLE-HO CHI MINH, SAABUMINE HO CHI MINH CITYSSE

Hommikusöök. Otselend Sihanoukville-Ho Chi Minh (kellaaeg täpsustamisel).
Saabume Ho Chi Minh citysse ehk endise iseseisva Lõuna-Vietnami Vabariigi ajaloolisesse pealinna Saigoni. Ho Chi Minh on Vietnami kõige suurem linn ja ööpäevaringselt oma metropoliitset rütmi tiksuv kaasaegse elu tuiksoon.
Sõidame kesklinna ja majutume järgneval ööl hotellis Blue Diamond Hotel*** või sarnases. Vaba aeg puhkuseks ja sisseelamiseks.
15. päev HO CHI MINH EKSKURSIOON, LEND HO CHI MINH-ISTANBUL

Hommikusöök hotellis. Lühikese väljasõidu kaugusel keskusest pakuvad meile huvi Cu Chi sõjatunnelid. Tutvume Saigoni kuulsaimate vaatamisväärsustega. Vaatame Vietnami taasühinemise paleed, ooperimaja, Notre Dame katedraali.
Lend Ho Chi Minh-Istanbul kell 21:35-05:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK166).

16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN

Saabume Istanbuli. Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 09:45-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi Tallinnasse!

Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Hanoi (vahemaandumisega Ho Chi Minh'is) ja Ho Chi Minh-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis
 • Siselennud vastavalt programmile
 • Lennujaamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Kõigi mugavustega konditsioneeriga bussi kasutamine reisi vältel
 • Majutus 3 ööd Hanois hotellis****, 3 hommikusööki
 • Majutus 1 öö Ha Longi lahe traditsioonilisel kruiisilaeval (2-in. kajutid), 1 hommikusöök
 • Majutus 2 ööd Luang Prabangis hotellis (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Majutus 2 ööd Siem Reapis hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Majutus 1 öö Phnom Penhis hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • Majutus 3 ööd Sihanoukvilles hotellis**** (2-in. toad), 3 hommikusööki
 • Majutus 1 öö Ho Chi Minhis hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 2 lõunasööki ja 1 õhtusöök Ha Longi kruiisilaeval
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

 • Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! Sissepääsude tasumiseks palume arvestada 155 USD sularahas! Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele.

Lisatasu eest on võimalik:

 • Ühene majutus hotellides 550 €
 • Tervisekindlustus al 24,78 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Soovijatele ekskursioon Reami rahvusparki (u 25 USD, tellitakse ja tasutakse reisi ajal) ja ekskursioon Sihanoukville troopilised saared (u 25 USD, tellitakse ja tasutakse reisi ajal).
 • Soovijatele õhtusöök koos apsara tantsuetendusega Siem Reapis u 15 USD

Lisainfo
Lennuinfo Turkish Airlinesi lendudel:
Äraantav pagas:
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg. NB! Kuid siselendudel on lubatud äraantav pagas kuni 20kg/ühik/inimese kohta.
Käsipagas:
reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

NB! Juhime siiski Teie tähelepanu sellele, et siselendudel on äraantava pagasi maksimumkaal 20 kg.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!

Viisa ja reisidokumendid
Ainuke kehtiv reisidokument on kehtiv pass. Pass, peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Passis peab olema kõigi viisade vormistamiseks vähemalt 4 vaba lehte.
Seoses Vietnami viisade eelvormistamisega, palume Germalo Reiside kontorisse saata oma passikoopia. Viisad vormistatakse riikidesse sisenemisel riigipiiril.

 • Vietnami viisa hind koos vormistamisega 70 € (makstakse Eestis koos reisi lõpliku tasumisega)
 • Laose viisa vormistamine piiril. Hind 30+1 USD – võib muutuda (maksmine piiril).
 • Kambodža kuni 30 päevast ühekordse turismiviisat on võimalik taotleda Siem Reapi lennujaamas Kambodžas. Viisa hind 30 USD - võib muutuda (maksmine piiril).

Viisade vormistamiseks palume reisile kindlasti kaasa võtta 3 värvilist passifotot (4x6cm) ja lisaks mõned varufotod. Samuti palume teha reisidokumentidest koopiad.


Viimati muutis: Igor Piho 11.09.2018

Vaata ka neid koolitusi

4.apr 2019
Tallinn
Esteetiline hambaravi. Stamp tehnika voolava komposiidiga G-aenial kombinatsioonis läbipaistva silikoonvõtmega.
Lektor: Dr. Ieva Jelisejeva DDS (Riga Stradins University Operative Dentistry department)
Korraldaja: Magnum Dental AS
6.märts 2019
Tallinn
Retsiprooksete instrumentide kasutamine juureravis
Lektor: Dr. Liidia Nossikova, Dr. Iveta Ābola
Korraldaja: Magnum Dental AS

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945
(+372) 650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)