GuttaFlow - külm ja voolav juurekanali täitesüsteem

20. okt 2008


Mitte kuumutatav, mitte kootuv, parima tihedusega juurekanali sealer (tihendaja). Kombineerib gutta percha ja sealeri üheks komponendiks. Mittekondenseeritav, millest tuleneb aja kokkuhoid

GuttaFlow

  • Külm, voolav juurekanali täitesüsteem.
  • Mitte kuumutatav, mitte kootuv, parima tihedusega juurekanali sealer (tihendaja).
  • Kombineerib gutta percha ja sealeri (tihendaja) üheks komponendiks
  • Mittekondenseeritav, millest tuleneb aja kokkuhoid
  • Guttaflow muudab juurekanali täitmise kergemaks…

Gutta percha (partikli suurusega alla 30µm) ja sealer (polüdimetüülsiloksaan maatriks) moodustavad segades süstitava massi, mille kasutamine on lihtne ja aega kokkuhoidev. Kapsel sisaldab pasta+pasta süsteemi, mis omavahel segatakse.

Koostis:
Gutta-percha pulber, polüdimetüülsiloksaan, silikoonõli, parfiinõli, plaatina katalüsaator, tsirkooniumoksiid, nanohõbe, värvaine.

Kasutamine:

Aktiveerimine ja segamine: Kuna guttaflow koosneb kahest komponendist, siis tuleb kapsel aktiveerida kompressioonil nii, nagu instruktsioon ette näeb. Aktiveeritud kapslit segatakse segistis e. trituraatoris 30s.

Asetamine püstolisse: kapslile surutakse ettenähtud kohta kanaliotsik ja kapsel asetatakse spetsiaalsesse püstolisse. Kanaliotsik on peene tipuga ja väga painduv, mis muudab guttaflow aplitseerimise juurekanalisse väga kergeks ja lihtsaks, nii sirgete kui ka kõverate kanalite korral. Töötamise aeg on 15min. ja kõvastumis protsess algab alles 25-30 min. pärast.


Animatsiooni vaatamiseks klõpsa "Watch movie"

Mitte kuumutatav – mitte kootuv – paremini täitev:

Üheks puuduseks kuumkondeksatsiooni meetodil on see, et kuumutatud guttha percha kootub jahtudes, mis muudab kanali lekkivaks.

Guttaflow on esimene voolav, mittekuumutatav gutta percha, mis ei kootu. On fakt, et ta kergelt hoopis paisub (0,2%), mile tulemuseks ongi suurepäraselt täitunud kanal. Ka piltide pealt on näha guttaflow suurepäraseid voolavus- ja täiteomadusi. Välja on toodud ka dimensionaalse stabiilsuse graafik.

Guttaflowl on suurepärased voolavus omadused, mis kindlustavad kanali ühtlase täituvuse. See materjal on tiksotroopne (mittetilkuv); viskoossus väheneb rõhu all olles ja seepärast gutta flow tungibki ideaalselt väikestesse lateraalsetesse juurekanalitesse.

Biosobivus - parim resultaat: Kui juuretäidis jääb organismi aastateks, siis on oluline, et ta ei omaks kahjulikke mõjusid ümbritsevatele kudedele. Tavapärane juuretäidis tekitab suuremaid või väiksemaid toksilisi reaktsioone. Tsütotoksilisust uuriti Rooma Ülikoolis. Guttaflow käitus erakordselt biosobivalt.

Lahustuvus: Olles kontaktis kehavedelikega võivad osad materjalid aastatega lahustuda ja tekitada bakteritele retensiooni kohti. Enamus standardseid juurekanali sealereid on suuremal või väiksemal määral lahustuvad. Guttaflow lahustuvus on praktiliselt null. ISO 6876:2001 testid näitasid guttaflow lahustumise väärtuseks nulli.

Püsivus kanalis: Nano hõbematerjal Guttaflows suudab talle anda stabiilsed omadused juurekanalis. Vastav hõbeda keemiline struktuur ja konsentratsioon ei lase tekkida juuretäidisel värvi muutusi ja ei lase korrodeeruda.

 

Lisa informatsioon ja artiklid leiate internetist : www.guttaflow.com

Info ja tellimine: Magnum Dental AS tel: 7371 647, 6501 945

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)