VOCO Structur 2 SC

30. märts 2005


Sructur 2 SC on külmpolümeriseeruv pasta-pasta süsteem provisoorsete kroonide, sildade, panuste (inlayde ja onlayde) valmistamiseks.

Kasutusjuhend
Sructur 2 SC on külmpolümeriseeruv pasta-pasta süsteem provisoorsete kroonide, sildade, panuste (inlayde ja onlayde) valmistamiseks. Stuctur 2 SC koosneb baasis- ja katalüsaatorpastast. Structur 2 SC-d on saadaval kapslites viies värvitoonis: XL-väga hele (vastab värvile A1), LU- universaalne hele (vastab värvile A2), U-universaalne (vastab värvile A3), L-hele (vastab värvile B1) ja Y- kollane (vastab värvile B3) .

Kapslite kasutamine:
Sructur 2 SC kapsel asetada VOCO- segamipüstolisse (tüüp 2) või mõnda teise sobiva kolbiga segamispüstolisse. Võivad esineda teatud erinevused kummagi kapslikambri täituvuses. Seetõttu tuleb kõigepealt kapslikork eemaldada ja pressida materjali nii kaua kapslist välja, kuni kummastki väljumisavast tuleb ühtlases koguses materjali. Järgnevalt ühendada kapsel segamisotsikuga ja sulgeda see 90° pöördega. Nüüd püstoli käepidemele vajutades väljub otsiku kaudu automaatselt õiges vahekorras segunenud materjal. Peale kasutamist jätta segamisotsik kapsli külge või sulgeda kapsel taas korgiga.

Materjali kasutamine:
Kõigepealt tuleks tasandada preparatsioonil tekkinud enda alla minevad kohad. Seejuures mitte kasutada eugenooli sisaldavat tsementi. Juhul, kui ei kasutata valmiskroone, tuleb ennekõike võtta jäljend.

struc1.gif (1289 bytes)struc2.gif (887 bytes)struc3.gif (2272 bytes)struc4.gif (1403 bytes)

Jäljend ette valmistada, siludes enda alla minevad kohad ja lõigates sisse äravoolurennid. Kui on ette näha ajutise krooni (silla, panuse) seina liiga väikest tugevust, siis jäljendit n.ö. "laiendada", eemaldada aproksimaalruumi septumid. Lõpuks jäljend puhastada ja puhuda õhuga kuivaks.

Valmis voolava konsistentsiga segu Structur 2 SC aplitseerida seejärel otse jäljendisse, kusjuures tuleks vältida ületäitmist.

Ligikaudu 1-1,5 minutit peale segamise algust (s.o. ligikaudu 0,5-1 minutit peale massi suhuviimist) saavutab Structur 2 SC elastse konsistentsi. Selles faasis tuleb materjal suust eemaldada.

Kuna valmistatava ajutise krooni (silla, panuse) probleemideta suust eemaldamine on võimalik ainult materjali elastses faasis, siis tuleks ta eemaldada hiljemalt 1,5 minuti pärast.

Materjali kõvanemist on võimalik kontrollida lisaks veel ka suus olevate jääkide abil. Materjali kõvastumise kestus ekstraoraalselt, näiteks kasutamata jääkidel (segamisotsik), ei ole võrreldav protsessi kestusega suus.

 • Suhu viimine - 30 sek
 • Kõvastumine suus - 0,5-1 min
 • Suust eemaldumine - 1-1,5 min
 • Täielik kõvastumine - 3 min
 • Viimistlemine - 4-4,5 min

Erinevatel toatemperatuuridel võivad tekkida kõrvalekalded protsessi kestuses.

Pärast 2-3 minutit võtta valmistatav ajutine kroon (sild, panus) jäljendist välja. Seejärel kuivalt puhastada (võimalusel kasutada lahust nagu näiteks etüülalkoholi). See kõrvaldab harilikult hapniku toimel tekkinud vähese inhibeeritud kihi ja lihtsustab edasist käsitsust. Ajutise krooni (silla, panuse) pind peab välja nägema siidjas ja tuhm.

Järgnevalt eemaldada hoolikalt igemepiirkonnas tekkinud üleliiad ja karedad kohad. Valmis provisoorne kroon (sild, panus) kinnitada suhu ajutise eugenoolivaba tsemendiga Provicol (tuubis või kapslis).

Nõuanded ja ettevaatusabinõud:

 • Structur 2 SC sisaldab BIS-GMA, amiine, terpeeni, bensüülperoksiidi, BHT. Nende koostisosade vastu esinevate allergiate korral materjali mitte kasutada.
 • lihvitud köndid tuleks enne provisoorse krooni (silla, panuse) valmistamist isoleerida (fluoriidlakk nt. Bifluorid 12, köndilakk vms.) vältimaks hilisemat tundlikkuse teket
 • vältimaks fraktuure, täpsemalt fragmentidest lähtunud vigastusi, ei tohiks provisoorsele kroonile (sillale, panusele) rakendada liigset survet (molaaride regioon)
 • komposiittäidised ja köndi ülesehitused oleks soovitav isoleerida, muidu võivad need ajutise krooni (silla, panuse) eemaldamise ajal väljuda (isoleerida nt. glütseriiniga)
 • puudulik suuhügieen ja intensiivne teatud suuvee kasutamine võib põhjustada värvimuutusi
 • materjali jääkide (nt. segamisotsikus olev materjal) pikem kõvanemisaeg ei võimalda neid kasutada selgitamaks, millal on õige aeg massi suust eemaldada
 • ajutise krooni (silla, panuse) töötlemine ja viimistlemine tuleks võtta käsile alles peale materjali täielikku kõvastumist (s.o. ligikaudu 5 minutit peale segamise algust)
 • provisoorseid kroone, sildu ja panuseid on võimalik ka parandada

Structur 2 SC-le on omane kõrge stabiilsus. Kui aga sellele vaatamata tekib ajutise krooni (silla, panuse) purunemine, siis oleks soovitav juhinduda järgnevast:

 • ajutine kroon (sild, panus) põhjalikult puhastada ja kuivatada
 • kleebitavad pinnad karestada, lihvimistolm hoolikalt eemaldada. Murdekoht peab olema kuiv ja tolmuvaba.
 • seejärel kanda bonding (Solobond Plus adhesiiv või Solobond M) Micro Tim`iga murru pinnale, seda 15 sekundi jooksul bondinguga niisutada ja seejärel surveõhuga laiali puhuda
 • nüüd kanda murru ühe poole peale Arabesk Flow`d, defekt kokku vajutada ja seda valguskõvastada samal ajal defekti kokku surudes (30 sekundit)

Säilitamine:
Materjali ei tohi lasta seista üle 25° C toatemperatuuril. Kapsleid hoida valguse eest kaitstult, st. suletud pakendis, sahtlis jne.

Artiklite tutvustus

Structur 2 SC

Intro Set 76g kapslid A3, segamispüstol tüüp 2, segamisotsikud tüüp 6 Art.-Nr.1478
Pakend, värv XL (A1) 76g kapslid, segamisotsikud tüüp 6 Art.-Nr.1479
Pakend, värv LU (A2) 76g kapslid, segamisotsikud tüüp 6 Art.-Nr.1480
Pakend, värv U (A3) 76g kapslid, segamisotsikud tüüp 6 Art.-Nr.1481
Pakend, värv Y (B3) 76g kapslid, segamisotsikud tüüp 6 Art.-Nr.1483
Pakend, värv L (B1) 76g kapslid, segamisotsikud tüüp 6 Art.-Nr.1482
Kliinikpakend, värv U (A3), 5* 76g kapslid, segamisotsikud tüüp 6 Art.-Nr.1491
Segamisotsikud Structur 2 SC 50 tükki, tüüp 6, sinised Art.-Nr.2185
Segamispüstol tüüp 2 Art.-Nr.2158

Arabesk Flow

Pakend 25* 0,25g, A2 Art.-Nr.1560
Pakend 25* 0,25g, A3 Art.-Nr.1561
Pakend 25* 0,25g, A 3,5 Art.-Nr.1562
Pakend 1* 3g süstlad, A2 Art.-Nr.1563
Pakend 1* 3g süstlad, A3 Art.-Nr.1564
Pakend 1* 3g süstlad, A3,5 Art.-Nr.1565

Solobond M

Set 4 ml adhesiivi, 5 ml happegeeli Vococid, Micro Tim, lisandid Art.-Nr.1225

Pakend uueks täitmiseks 2* 4 ml adhesiivi Art.-Nr.1226

Meie toodetud preparaadid on loodud kasutamiseks hambaravis. Meilt hangitud preparaatide korral on võimalik saada meilt suulisi ja/või kirjalikke näpunäiteid. Kuna meie preparaatide kasutamine toimub meiepoolse kontrollita, siis on see ainuüksi teie isiklikul vastutusel. Meie omalt poolt garanteerime preparaatide kvaliteedi vastavalt esinevatele normidele ja vastavalt kehtivatele üldistele varustamis- ja müügistandarditele.

---

Lisainfo ja tellimine:
AS Magnum Dental
tel 07 371647
0 6501945, 0 6501946

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)