VOCO Clip

30. märts 2005


Clip on valguskõvastuv provisoorne täidismaterjal. Materjali elastne konsistents võimaldab täidist hõlpsalt eemaldada. Paraneb valmistööde sobivus kaviteeti. Clip on saadaval doseerimissüstaldes ja direktseks aplikatsiooniks mõeldud kapslites.

Kasutusjuhend
Clip on valguskõvastuv provisoorne täidismaterjal. Materjali elastne konsistents võimaldab täidist hõlpsalt eemaldada ka n.ö. enda-alla-minevatest kohtadest ja seetõttu pole vaja eelnevalt kaviteeti kohandada. Seeläbi paraneb valmistööde sobivus kaviteeti. Clip on saadaval doseerimissüstaldes ja direktseks aplikatsiooniks mõeldud kapslites. Clip F (sisaldab fluoriide) vabastab kaviteedis pidevalt fluoriidioone.


VOCO Clip ja VOCO Clip Caps

Näidustused:
Igasugused provisoorsed täidised. Provisoorsed täidised ka inlay ja onlay valmistamisel.

Kasutusviis:
Preparatsioon, alustäidise aplitseerimine ja jäljendi võtmine viia läbi nagu harilikult. Kaviteet pesta ja kuivatada.

Clip doseerimissüstlad:
Clip viia sobiva instrumendi abil kaviteeti (kuultoppel, spaatel etc.).

Clip Caps:
Kapsel asetada doseerimispüstoli (Caps Applicator) avasse ja kerge survega fikseerida kohale. Nüüd pöörata kapsel soovitavasse asendisse ja eemaldada kaitsekork. Clip aplitseerida ühtlase aeglase survega doseerimispüstoli käepidemele vajutades otse kaviteeti.

Edasine töötlus:
Kaviteet tuleks täita kerge liiaga. Inlay ja onlay valmistamisel tuleks enne materjali kõvastamist hammaste aproksimaalsed kontaktpunktid matriitsiga eraldada (hamba funktsionaalsuse säilitamiseks).

Täidist 20-40 sek. (vastavalt kihi paksusele) halogeenvalgusega (nt. Polofil Lux) valguskõvastada. 5 mm paksused kihid kõvastuvad reeglina 40 sek.-ga. Juhul, kui valgusallikat pole võimalik tuua materjalile piisavalt lähedale, on seda vaja kauem valgustada. Kontrollida oklusiooni. Materjali liiad saab eemaldada nt. skalpelliga. Lihvimiseks sobivad silikoon-kumm-fineerijad.

Ajutise täidise eemaldamine:
Täidise eemaldamiseks suruda tugev instrument materjali ja see kaviteedist välja võtta.

Juhised ja ettevaatusabinõud:
Hamba ravimiseks kasutatav komposiit või alustäidis (nt. valguskõvastuvad materjalid) ja Clip võivad omavahel tugevasti seostuda. Seepärast on vaja alus ajutisest täidisest isoleerida (nt. glütseriin, vaseliin). Eugenooli sisaldavate alustäidiste kasutamist vältida kuna need võivad pidurdada Clip`i kõvanemisprotsessi.

Kui provisoorset täidist soovitakse hoida hambas kauem (üle 2 nd.) või kui materjali kasutatakse oklusaalsete ajutiste täidistena (või vastavalt nurgatäidistena), siis on soovitatav hammast tugevdada komposiidi abil (nt. Arabesk). Selleks kanda vastavatesse piirkondadesse vähesel hulgal komposiiti ja kontureerimise järgselt koos Clip`iga valguskõvastada.

Clip`i omadus kergelt paisuda tagab provisoorse täidise tiheda ääresulu. Hammaste füsioloogilise liikuvuse ja aproksimaalsete kontaktide säilitamiseks eemaldada enne täidise valguskõvastamist aproksimaalruumidest materjali liiad.

Clip sisaldab metakrülaate, akrülaatestreid, siliitsiumdioksiidi ja polümeere. Võimalikud allergilised reaktsioonid nende koostisosade vastu pole välistatud. Eriti tundlike patsientide hilisemate kaebuste vältimiseks hoiduda pasta sattumisest limaskestale.

Peale säilivusaja lõppu enam mitte kasutada.

Caps Applicator`i desinfitseerimine:
Doseerimispüstol desinfitseerida Vocosept Spray`ga või Vocosept INS`ga. Mõlemad tooted toimivad viiruste HBV/HIV vastu ja sobivad suurepäraselt kõikide instrumentide desinfitseerimiseks.

Säilitamine:
Säilitada toatemperatuuril (kuni 21° C) valguse eest kaitstult. Materjali pikemaajalisel mittekasutamisel on soovitav hoida jahedamates tingimustes.

Artiklite tutvustus:

Clip

Pakend 2x4g süstlad Art.-Nr.1284
Kolmikpakend 3x4g süstlad Art.-Nr.1285
Pakend 25x0,25g kapslid Art.-Nr.1287
Caps Applicator Art.-Nr.1379

Clip F, fluoriidi sisaldav

Pakend 2x4g süstlad Art.-Nr.1289
Kolmikpakend 3x4g süstlad Art.-Nr.1283

Meie toodetud preparaadid on loodud kasutamiseks hambaravis. Meilt hangitud preparaatide korral on võimalik saada meilt suulisi ja/või kirjalikke näpunäiteid. Kuna meie preparaatide kasutamine toimub meiepoolse kontrollita, siis on see ainuüksi teie isiklikul vastutusel. Meie omalt poolt garanteerime preparaatide kvaliteedi vastavalt esinevatele normidele ja vastavalt kehtivatele üldistele varustamis- ja müügistandarditele.

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)