VOCO Twinky Star

30. märts 2005


Twinky Star on piimahammaste ravis kasutatav värviline, valguskõvastuv, röntgenkontrastne kompomeertäidismaterjal. Selle materjali abil on võimalik täita kaviteet lihtsalt ja kiiresti.

Twinky Star on piimahammaste ravis kasutatav värviline, valguskõvastuv, röntgenkontrastne kompomeertäidismaterjal. Selle materjali abil on võimalik täita kaviteet lihtsalt ja kiiresti. Materjali on ühendatud klaasionomeeridele iseloomulik fluoriide vabastav omadus komposiitidele omase mehhaanilise vastupidavusega.

Twinky Star kõvaneb halogeenvalguse (nn. sinine valgus) toimel ning seda materjali kasutatakse koos dentiini-emaili bondinguga (nt. Futurabond).

Näidustused:

  • piimahammaste täidised

Töötamine:

Ettevalmistus/ värvi valik:

Kõigepealt puhastada ravitav hammas fluoriidivaba puhastuspastaga (nt. Klint). Seejärel valida neljast antud värvist sobiv. Töö viia läbi võimalikult kuivades tingimustes.

Kaviteedi preparatsioon:

Põhimõtteliselt peaks prepareerima minimaalselt (adhesiivne täitmise tehnika), tervet hambakudet säilitades (ümarad kastikujulised kaviteedid). Järgida spetsiaalseid piimahammaste preparatsiooni vorme!

Kaviteedi puhastamine:

  • kaviteet pesta veejoa abil jääkidest puhtaks
  • peale hamba puhastamist tuleks vältida kaviteedi kontamineerumist vere ja/või süljega
  • üleliigne vesi nõrga õhusurve abil ära puhuda, samas dentiini mitte üle kuivatada. Tulemuseks peaks olema niiske, kuid mitte märg dentiinipind (Wet Bonding).

Pulbi kaitse:

Kaviteedi pulbilähedasse piirkonda aplitseerida kaltsiumhüdroksüülalust (Calcicur, Calcimol).

Sidusained:

Optimaalse siduvuse saavutamiseks aplitseerida kaviteeti kasutusel olevat bondingut vastavalt selle kasutusjuhendile ( nt. Futurabond, isekonditsioneeruv dentiini -emailibonding).

Twinky Star`i aplitseerimine:

Materjali aplitseerida 2 mm paksuste kihtidena ja kihikaupa halogeenvalguse (Polofil Lux) abil ca.40-sek. jooksul kõvastada.

Kasutada transparentseid "tripse"ja kroone. Jälgida head ääresulgu. Valguslambi valguse väljumisava tuua täidisepinnale nii lähedale kui võimalik. Kui see kaugus ületab 5 mm, siis ei saa kogu kiht piisavalt läbi valgustatud.

Ebapiisav täidise kõvastamine võib viia värvimuutusteni ja pulpiidile iseloomuliku valu kaebusteni.

Lõplik töötlemine ja poleerimine vesijahutuse all võib järgneda vahetult peale matriitsi eemaldamist (teemantlihvimispuur, lihvimiskettad). Lõpuks tuleks täidise servad (parem oleks kui kogu hammas) katta Bifluorid 12-ga.


Juhised ja ettevaatusabinõud:

  • Twinky Star`i kasutamist tuleks vältida juhtudel, kui pole võimalik hoida tööpiirkonda kuivalt, kasutada ettekirjutatud metoodikat või tekivad selged allergilised reaktsioonid üksikute koostisosade vastu (BIS-GMA, diurethandimethakrülaat, BHT, TEGDMA).
  • Twinky Star ei sobi direktseks või indirektseks pulbi katmiseks, samuti ei ole see materjal näidustatud kasutamaks seda tugevas okl. koormuses olevateks püsivateks täidisteks jäävhammaskonnas.
  • Eugenooli või nelgiõli sisaldavate preparaatide kasutamine põhjustab täidise kõvanemisel häireid. Seepärast tuleks vältida tsinkoksiideugenooltsementide või teiste eugenooli sisaldavate ainete kokkupuudet täitematerjaliga.
  • Twinky Star`is olevad värvained ja nn. sätenduspigmendid on järele kontrollitud ja tunnistatud need toksikoloogiliselt ohutuks.

Säilitamine:

Säilitada toatemperatuuril (15-25°C).

Artiklite tutvustus

Twinky Star Caps:

  • Komplekt 40x0,25g kapslid värvides 10x kuldne, hõbedane, sinine, roosa ja värvivõti: Art.-Nr.1680
  • Järeltäitepakendid 25x0,25g kapslid värvides kuldne, hõbedane, sinine, roosa: Art.-Nr.1681-1684

Caps Applicator: Art.-Nr.1379

Meie toodetud preparaadid on loodud kasutamiseks hambaravis. Meilt hangitud preparaatide korral on võimalik saada meilt suulisi ja/või kirjalikke näpunäiteid. Kuna meie preparaatide kasutamine toimub meiepoolse kontrollita, siis on see ainuüksi teie isiklikul vastutusel. Meie omalt poolt garanteerime preparaatide kvaliteedi vastavalt esinevatele normidele ja vastavalt kehtivatele üldistele varustamis- ja müügistandarditele.

---

Lisainfo ja tellimine:
AS Magnum Dental
tel 07 367261, 07 371647
0 6501945, 0 6501946

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)