Poleerimissuspensioon Dürr Vector

30. märts 2005


Suspensioon üksnes kasutatakse Dürr Vector süsteemis hammaste, proteeside ja juurepindade poleerimiseks.

Üldiseloomustus:

Suspensioon üksnes Dürr Vector süsteemis kasutamiseks hammaste, proteeside ja juurepindade poleerimiseks.

 • Periodontiidi ravi minimaalse invasiooniga ultraheli abil
 • Efektiivselt ja õrnalt eemaldab biofilmi, katu, bakterid, hambakivi ning endotoksiinid
 • Sobiv nii supra- kui subgingivaalseks kasutamiseks
 • Hammaste, proteeside ning implantaatide pindade puhastamiseks. Võimalik kasutada ka väga raskesti ligipääsevates kohtades nagu luutaskud, furkatsioonid ja implantaadi pinnad.
 • Kliiniliselt testitud

Tunnusjooned ja keemiline koostis

Vector poleerimislahus on suspensioon õrnaks kuid intensiivseks hammaste, proteeside ja juurepindade puhastamiseks ultraheli abil kasutades Dürr Vector süsteemi. Dürr Vector süsteem koos spetsiaalsete instrumentide ja Vector poleerimislahusega võimaldab periodontiiti ravida minimaalse invasiivsusega. Igemetaskud ja mitte-kinnitunud katt loputatakse antud meetodiga efektiivselt ja põhjalikult. Protsessi käigus eemaldatakse õrnalt ka biofilm ja subgingivaalsed hambakivi kogumikud. Bakterid ja endotoksiinid kahjustatakse efektiivselt ka ravitava piirkonna perifeersetes osades.

Meetodi lisarakendus on hammaste puhastus katust ja hambakivist ning proteeside, implantaatide samuti ka juurte pindade õrnaks poleerimiseks.

Vector poleerimislahus sisaldab hüdroksüülapatiiti, hajusaineid, PHB-estreid (paraben) ja vesilahuses abiaineid.

Kasutusjuhend

Vector Poleerimislahus on kontsentraat, mis korrektse kasutamise korral Dürr Vector süsteemis lahjendub automaatselt veega kasutamisvalmis lahuseks.

Toksikoloogia ja mõju keskkonnale

Ägeda toksilisuse(LD50) määramisel suus rottide puhul saadi tulemus >5 ml/kg kehakaalu kohta. Seega saab Vector poleerimislahust klassifitseerida mittetoksiliseks. Vector poleerimislahusel ei ole ülitundlikkust ega silma ärritavat toimet.

Vector poleerimislahuse orgaanilised komponendid on biodegradeeruvad. Pakend on valmistatud polüetüleen tereptalaat/polüetüleenist ning on seega mehhaniliselt ja termiliselt töödeldav.

Füüsikalised omadused:

 • Välimus: valge viskoosne vedelik
 • Tihedus: D = 1,10 ± 0,05 g/cm3 (20 °C)
 • pH väärtus: 6,7 ± 0,5
 • Abrasiivsete osakeste läbimõõt: < 10 mikromeetrit (hüdroksüülapatiit)
 • Säilivus: 1 aasta, pakendi avamise järgselt 4 nädalat (mitte säilitada alla 5 °C)
 • Pakend: karp viie 200 ml kilepakendiga
 • Säilitamine: jahedas, kuid mitte alla 5 °C

Hoiatus

Vector poleerimislahusel on abrasiivsed omadused. Kilepakendilt mitte eemaldada sulgurit. Peale Dürr süsteemi kasutamist, enne ravi alustamist kui süsteem ei ole kasutuses olnud rohkem kui 24 tundi (nädalavahetus, pühad) ning Poleerimislahuse pakendi vahetamisel on vajalik Dürr süsteemi loputus vastavalt masina juhistele ning vajadusel ka desinfitseerimine spetsiaalse preparaadi, Desinfektandiga. Vector poleerimislahuse kasutamine on vastunäidustatud patsientidel, kes on ülitundlikud PHB-estritele (paraben). Ülitundlikkuse korral soovitame ravi juures kasutada üksnes vett.

---

Lisainfo ja tellimine:
AS Magnum Dental
tel 07 367261, 07 371647
0 6501945, 0 6501946

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)