Temporomandibulaarliigese raviaparaat

21. apr 2005


Temporomandibulaarliigese raviaparaat (TMJ-aparaat) abistab alalõualiigese haiguste ravi.

Temporomandibulaarliigese raviaparaat (TMJ-aparaat) abistab alalõualiigese haiguste ravi. Kasutada 1 tund päeval ning lisaks öösiti magamise ajal.

TMJ aparaadi kasutusjuhend

 • Asetage TMJ aparaat suhu, nii, et TMJ logo oleks ülespoole. Aseta TMJ aparaadi keskjoon kohakuti oma ülemise hambakaare keskjoonega.
 • Teie hambad peaksid kergelt puudutama vastu baasise põhja.
 • Hoidke huuled koos.
 • Ärge krigistage või hõõruge hambaid kokku vastu TMJ aparaati
 • Istuge vaikselt lõdvestatud asendis umbes 1 tund. Parim on peatoega tool, sest siis on Teie kael ja pea toetatud.
 • Kasutage 1 tund igal päeval ja lisaks kogu öö.
 • Peale 1-tunnist kandmist venitage kergelt oma lõua- ja kaelalihaseid, pöörates pead vasakule ja paremale, kallutades ette- ja tahapoole ning lõdvestades õlgu. Eemaldage TMJ aparaat peale neid venitusharjutusi.
 • Peale kasutamist loputage TMJ aparaat puhta voolava vee all ning asetage tagasi karpi. Võite puhastada oma TMJ aparaati keeva veega kuni 10 minuti vältel, ilma sellele kahju tegemata.

Kasutamise algus

 • Esimesel kasutusnädalal võib olla vajadus alustada etappide kaupa e. 10 min/1.päeval, 20 min/2. päeval jne. Kasutamisega võib kaasneda hammaste liikumine. Kui see on ebasoovitav, siis võib vähendada kandmise aega.
 • Kui kasutamise ajal suureneb hammaste hellus ja valu, vähendage kandmisaega ja alustage uuesti etappide kaupa, nagu kirjeldatud eespool.

Öine kasutamine

Peale aparaadiga harjumist (1 või 2 nädala pärast), võite seda kasutada öösiti. Mõnede inimeste jaoks on see esialgu ebamugav, eriti suu kaudu hingajad ja norskajad. Kui Te ei suuda seda kanda öösiti, pikendage päevast kasutusaega. Mõned inimesed võivad üles ärgata peavaluga, mis on tingitud bruksismist ja hammaste krigistamisest või lõugade kokkusurumisest magamise ajal. TMJ aparaat piirab hammaste krigistamist ja kokku surumist oma pehme baasise ja kahekordse suukaitse ehituse abil.

ERALDI VARIANT TMJ APARAADIST ON SUU KAUDU HINGAJATELE JA NORSKAJATELE.

TMJ aparaadi kohandamine

Enamusele täiskasvanutest sobib aparaat ilma kohandamata. Lihtsalt võtke see karbist ja asetage suhu ning lõualiigeste ravi algab. Kitsaste hambakaartega inimesed võivad tunda, et aparaat on liiga suur. Seda saab korrigeerida, lõigates 3-6 mm tagumistest otstest maha teravate kääride abil. “V” võib samuti lõigata ära ülemisest keskmisest osast, kui see ärritab suulage.

HOIATUS!
Enneaegne aparaadi mõranemine võib toimuda, kui hammustate liiga tugevasti TMJ aparaadile. Asendage see aparaat uuega, kui see hakkab lagunema või mõranema.

Alalõualiigese haigus
THJ haigused esinevad paljudel inimestel, põhjustades sümptomeid nii kaela- kui peapiirkonnas. Lõualiigeste raviks kasutatakse tavaliselt valmistatud aparaate, mis on andnud häid tulemusi, kuid mille hind on kättesaamatu paljudele patsientidele. Vt lisaks artiklit Alalõualiigese haiguslikud seisundid

TMJ aparaat

 • TMJ aparaat on valmis valatud suusisene aparaat, mis sobib enamusele täiskasvanutele suhu ilma seadmata.
 • Aparaadile ainuomase kuju ja madala hinna kombinatsioon, teevad alalõualiigese haiguste ravi taskukohaseks.
 • Bruksism ja hammaste krigistamine on piiratud baasise ja suukaitse abil.
 • Aparaati saab seada, et see sobiks ka kitsaste hambakaartega patsientidele.
 • Kasutage TMJ aparaati 1 tund päevas ja lisaks öösiti oma hambaarsti või arsti kontrolli all. Probleemide ilmnemisel küsige nõu eriala spetsialistidelt.

Tulemused
Jälgige süptomite vähenemist 1-2 nädalase kandmisperioodi järel. See aeg võib erinevatel inimestel varieeruda, seega paluge abi arstilt oma tulemuste hindamiseks. Programm peaks kestma 30 kuni 60 päeva. Seejärel võite kandmise aega vähendada, kui süptomid ei taastu. Mõnel juhul saavad kasutajad jätta vahele ühe päeva või öö. Pidev splindi kasutamine võib järgnevalt olla vajalik Teie hambaarsti hinnangul.

Tellimine: AS Magnum Dental; tel 7 371647, 6501945

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)