T4F Ortopeediline aparaat

21. apr 2005


T4F on ideaalne kasutamiseks 1 faasi (funktsionaalne aparaat) ja 2. Faasi (fikseeritud aparaat) vahepeal. Varane ravi laienduse ja klass 2 korrigeerimisega võib kaotada tulemuse ajal, mil oodatakse jäävhammaste lõikumist.
 • Eelvalatud klass 1 asendisse
 • Sobib täpselt üleise kaarega
 • Uuest kohandatav, et sobituda lõikuvate hammastega
 • Interim retainer 1. ja 2. Ravietapi vahel
 • Klass 2 korrektsioon ja retentsioon.

Sarnane funktioon, kui bionaatoril & Clark Twin Block aparaadil.

 1. Termoplastiline välismaterjal, mis annab mugava võimaluse “keeda ja hammusta” meetodil seada sobivus (Harilikult kohandatav, kui korrigeerimist vajab).
 2. Keelekaitse ennetab kahjustused keele surve poolt magamise ajal.
 3. Keeletähis korrigeerib keele asendit ja säilitab keele asendit päevase kandmise ajal (kognitiivne).
 4. Pooltugev polüuretaan raamistik, mis tagab seadmise ajal kuju ja disaini omaduste säilimise.

Üks suurus kõigile patsientidele.

SOOVITATUD MINIMAALNE KASUTUSAEG ON 1 TUND PÄEVAL JA KOGU ÖÖ MAGAMISE AJAL.

Kohandamine

...saab olla kas direktne või indirektne (eelistatud noorematel lastel)

OLULINE: T4F peab olema täielikult kuumutatud , et kohandamisprotseduur oleks edukas.

 • Kasutatakse värskelt keenud vett. Otsekohe asetage T4U keevasse vette (ligi 100 C) 1-2 minutiks.
 • Kasutades pliidil keevat vett. Asetage T4U keevasse vette (100 C) 30-45 sekundiks.
 • Kasutades mikrolaineahju. Kuumutage vett mikrolaine ahjus keemiseni (umbes 2 minutit). Asetage T4U keenud vette (ligi 100 C) 1-2 minutiks.

Võtke aparaat veest välja, hoides pintsettidega keeletähisest. Kastke aparaat külma vette vähem kui sekundiks. Seejärel - hoides distaalsetest otstest, et vältida sõrmejälgede jäämist välispinnale - kohandage kohe kaare laius umbes samaks, mis on patsiendi molaaride vaheline kaugus, surudes distaalseid otsi. Asetage aparaat patsiendile suhu, keeletähis ülespoole.

T4U peab asetama kõigepealt ülakaare järgi, asetades aparaadi keskjoone ja patsiendi hambakaare keskjoone kohakuti. Täielikult kohandage see ülakaarega, surudes aparaati ülespoole premolaaride piirkonnas, justkui jäljendit võttes. Kohandage ülemist perifeerset osa, surudes labiaalset osa lähemale. Juhendage patsienti, et ta asetaks keele keeletähisele ja imeks tugevasti.

Peale ülakaare kohandamist toob patsient alalõua ettepoole, soovitud hambumusse ja hammustab tugevasti uues korrigeeritud asendis. Kui on vaja minimaalset alumise kaare oklusiooni, jahutage aparaat maha enne hambumuse etappi. Veenduge, et ülakaar on ikka veel korralikult sobiv. Paluge patsiendil säilitada survega kokkuhammustust 20 sekundi vältel

Kogu protseduur kestab vaid 2 minutit.

Ebarahuldava kohandamisprotseduuri põhjuseks võib olla liiga aeglane tegutsemine nii, et väline pind jahtub maha. Kogu protseduur peab toimuma sama ajaga, mis jäljendite võtmine.

Peale suust eemaldamist jahutage 10 sekundit külmaveenõus. Seejärel laske jahtuda suust väljas veel 2 minutit ning siis prooviga kas see sobib täpselt patsiendi suuga. Kontrolliga täpset sobivust ülakaarega.

Korrake seadmisprotseduuri, kui retentsioon ei olnud piisav või esihambad ei andnud adekvaatset jäljendit T4U-sse. Veenduge, et vesi oleks uuesti kuumutatud 100 C enne protseduuri.

Retentsioon paraneb pisut 24 jooksul aparaadi kerge kootumise tagajärjel. Ärritavad alad (sarnased proteedide distaalsete äärtega võib kohandada akrüüli või lihvimiskiviga.

KLASS 2 KORREKTSIOON JA MÜOFUNKTSIONAALSETE HARJUMUSTE KORRIGEERIMINE.

 • Peale aparaadi seadmist on T4F funktsionaalne aparaat eriti hea klass 2 korrigeerimiseks peale ülakaare laiendust.
 • Samaaegselt korrigeerib T4F ka müofunktsionaalseid harjumusi, nagu keele surve, suuhingamine. See on omadus, mis tavaliselt puudub teistel ortopeedilistel aparaatidel.

MÜOFUNKTSIONAALNE TREENER & INTERIM RETAINER = STABIILSUS

 • T4F on ideaalne kasutamiseks 1 faasi (funktsionaalne aparaat) ja 2. Faasi (fikseeritud aparaat) vahepeal.
 • Varane ravi laienduse ja klass 2 korrigeerimisega võib kaotada tulemuse ajal, mil oodatakse jäävhammaste lõikumist.
 • Mõne teise funktsionaalse aparaadi pikaks perioodiks jätmine võib takistada edasist arengut kahjulike müofunktsionaalsete harjumuste tõttu.
 • T4F saab kasutada kui retainerit ja kui müofunktisonaalset treenerit, mis parandab stabilisatsiooni peale 1 ravifaasi lõppu.
 • Aparaati on lihtne hooldada, tal ei ole klambreid, mis kipuvad purunema ja seda on võimalik vahepeal kohandada eelpool kirjeldatud meetoditel.

Tellimine: AS Magnum Dental; tel 7 371647, 6501945

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)