VOCO Admira Bond

19. apr 2005


Admira on ormotseeride baasil valmistatud valguskõvastuv täidismaterjal, mis tugineb läbiproovitud komposiidi-tehnoloogiale. Täidismaterjal kõvaneb halogeenvalguse toimel.

Admira on ormotseeride (ormocer-ingl.k.) baasil valmistatud valguskõvastuv täidismaterjal, mis tugineb läbiproovitud komposiidi-tehnoloogiale. Admira sisaldab kolmedimensionaalselt anorgaanilis-orgaanilisi siduvuspolümeere (ormotseere) ja samuti veel aditiivseid alifaatseid ja aromaatseid dimetakrülaate. Täidismaterjal kõvaneb halogeenvalguse toimel (sinine valgus).

Admira sisaldab 78% anorgaanilisi aineid (=56 Vol-% microfillerid, ca. 0,7 µm).

Admira`t kasutatakse koos Admira Bond`iga (s.o. dentiini-emailibonding), mille põhikoostisosadeks on spetsiaalselt välja töötatud adhesiiv-ormotseerid.

Admira on saadaval praktilistes doseerimissüstaldes ja direktseks aplikatsiooniks mõeldud kapslites Admira Caps (Composite- Applikations- System).

Admira on saadaval 14 värvitoonis:
punakas-pruunikas värvitoon A1, A2, A3, A3,5, A4
kollakas värvitoon B2, B3
hall värvitoon C2, C3, D3
intsisaalne I
opaakne OA2(UO), OA3,5, OB2


Näidustused:

 • I kuni V klassi täidised
 • trauma tagajärjel kahjustunud esihammaste parandused
 • värvi muutnud esihammaste katmine
 • hamba värvi- ja kuju korrigeerimine esteetika parandamise eesmärgil
 • liikuvate hammaste kinnitamine, šiinimine
 • fassettide parandused
 • krooni köndi ülesehitused
 • komposiit-inlay`d


Materjaliga töötamine:

Ettevalmistus/ värvi valik:

Eelnevalt ravitavad hambad puhastada fluoriidivaba puhastuspastaga (nt. Klint). Markeerida oklusaalsed kontaktpunktid (külgmiste hammaste regioon), minimaalne separatsioon lihtsustab aproksimaalkontakti kuju loomist, matriitsi asetamist.

Värvi valides võrrelda enne anesteseerimist Admira värvivõtit puhastatud hambaga (värvinäidis ja hammas eelnevalt niisutada, värvi valida päevases valguses).

Kaviteedi preparatsioon: põhimõtteliselt peaks prepareerima minimaalselt (adhesiivne täitmise tehnika), tervet hambakudet säilitades (ümarad kastikujulised kaviteedid).

Puhastamine/ kuivatamine:

Nüüd järgneb kaviteedi puhastamine ja kuivatamine spetsiaalsete vahenditega (nt. Sikko Tim) või vesinikperoksiidi lahusega. Hilisema valguskõvastuva täidismaterjali Admira kvaliteetseks aplikatsiooniks on oluline hoida tööpiirkond kuivana. Vältida tuleks igasugust kaviteedi kontamineerumist vere või süljega.

Alustäidis:

Pulbilähedases piirkonnas tuleks aplitseerida kaltsiumüdroksiidalust (Calcicur, Calcimol). Sügavates kaviteetides soovitatakse alustäidist. Eelistatumad materjalid tänu nende fluoriide vabastavatele omadustele on klaaspolüalkeonaat (klaasionomeer) tsemendid (Aqua Ionobond, Ionoseal).

Karestamine/ happega töötlus:

Kasutada Admira Bond`i n.ö. "kaviteedi täieliku happega töötlemise tehnikaga" (total etch technique). Selleks töödelda kogu kaviteet peale emaili fineerimist happega (Vococid`iga emaili ca.20-30 sek., dentiini maksimaalselt 15 sek.). Fluoriga töödeldud või prismavaese emaili puhul vastavalt pikendada emaili happega töötlemise aega (kuni 90 sek.). Lõpuks hape maha pesta, 20 sekundit loputada ja liigne niiskus õhupustliga eemaldada. Dentiini pind peaks jääma kergelt niiske (mitte liiga kuiv), emailipind aga kriitvalge.

Admira Bond`i aplitseerimine:

Materjali võtmisel kallutada alati pudelit nii, et õhuauk on pööratud ülespoole. Micro Tim bondinguga niisutada. Alternatiivseks võimaluseks on tilgutada Admira Bond`i segamisalusele ja sealt materjali võtta.

Admira Bond kanda Micro Tim`ga või ühekordselt kasutatava pintsliga üheaegselt kõikidele prepareeritud emaili- ja dentiinipindadele, 30 sek. lasta toimida. Lõpuks Admira Bond nõrga õhusurvega laiali puhuda ja seejärel polümeriseerida 20 sek. halogeenvalgusega (Polofil Lux). Tekkinud inhib. kihti ei tohi eemaldada või kontamineerida kuna ta on vajalik täidismaterjali heaks siduvuseks hambakoega.

Admira aplitseerimine:

Enne kasutamist tuua komposiit toatemperatuurile. Sobiv Admira värv (vt. värvivalik) aplitseerida sobiva instrumendiga. Hea tulemuse saavutamiseks on soovitatav kasutada läbipaistvaid matriitse (siledad pinnad).

Admira kapslid:

Kapsel asetada doseerimispüstoli avasse, kerge survega asendisse fikseerida. Seejärel kapsel soovitavasse suunda pöörata ja kaitsekork eemaldada. Admira aplitseerida ühtlase aeglase survega doseerimispüstoli käepidemele vajutades otse kaviteeti.

Edasine töötamine:

Täidised aplitseerida 2 mm paksuste kihtidena ja kihthaaval kõvastada (iga kiht halogeenvalgusega ca.40-60 sek., opaaksed värvid OA2 (UO), OA3,5, OB2 aga vähemalt 60 sek. valgustada).

Kasutada transparentseid "tripse" ja kroone. Jälgida head ääresulgu. Valguslambi valguse väljumisava tuua täidisepinnale nii lähedale kui võimalik. Kui see kaugus ületab 5 mm, siis ei saa kogu kiht piisavalt läbi valgustatud.

Ebapiisav täidise kõvastamine võib viia värvimuutusteni ja pulpiidile omase valu kaebusteni.

Lõplik töötlemine ja poleerimine vesijahutuse all võib järgneda vahetult peale matriitsi eemaldamist (teemantlihvimispuur, lihvimiskettad). Lõpuks tuleks täidise servad (parem oleks kui kogu hammas) katta Bifluorid 12-ga.

Admira`t võib kasutada nii direktse kui ka indirektse inlay valmistamisel. Mehhaanilist stabiilsust saab parandada tavalise välise(lisa-) valguskõvastamise abil.


Juhised/ ettevaatusabinõud:

 • Kõrvaltoimeid ei ole teada. Ülitundlike patsientide puhul aga sensibiliseerumist päris välistada ei saa.
 • Admira kasutamist tuleks vältida juhtudel, kui pole võimalik kasutada ettekirjutatud metoodikat või tekivad selged allergilised reaktsioonid üksikute koostisosade vastu (BIS-GMA, diurethandimethakrülaat, BHT, TEGDMA).
 • Admira Bond sisaldab ormotseere, BIS-GMA, HEMA, BHT, atsetooni, orgaanilisi happeid. Nende ainete vastu esinevate allergiate korral materjali mitte kasutada. Vältida kokkupuudet suu limaskestaga. Admira Bond`i sattumisel silma loputada koheselt rohke veega ja konsulteerida silmaarstiga.
 • Tümooli, eugenooli või nelgiõli sisaldavate preparaatide kasutamine põhjustab täidise kõvanemisel häireid. Seepärast tuleks vältida tsinkoksiideugenooltsementide või teiste eugenooli sisaldavate ainete kokkupuudet täitematerjaliga.
 • Värvimuutused võivad tekkida kokku puutudes katioonsete suuvetega, katuelevaatoritega, kloorheksidiiniga.
 • Oklusaalse koormusega täidiseid tuleks õigeaegseks muutuste märkamiseks kontrollida vähemalt kord aastas.

Säilitamine:

Toatemperatuuril (15-25°C) säilub vähemalt 2a. Võimalik on säilitada külmikus. Enne tarvitamist tuua toatemperatuurile (kapslid vähemalt 15 min.). Süstlad ja bonding pärast kasutust koheselt sulgeda vältimaks neile toimivat valguse mõju.

Admira Bond pärast kasutamist koheselt sulgeda. Säilitada mitte üle 25°C (säilitamine temperatuuril 5-8°C pikendab preparaadi säilivusaega). Admira Bond`i hoida otsese päikesevalguse ja OP valguse eest.

Peale aegumist mitte kasutada.


Artiklite tutvustus:

Admira:

 • Komplekt 7x4g süstlad värvides A2, A3, A3,5, B2, B3, C2 ja OA2 (UO), 5 ml happegeeli Vococid, 4 ml Admira Bond`i ja lisandid: Art.-Nr.2420
 • Kolmik-komplekt 3x4g süstlad värvides A2, A3, A3,5, 4 ml Admira Bond`i, 5 ml Vococid`i, lisandid: Art.-Nr.2431
 • Järeltäitepakendid a' 4g värvides
  A1, A2, A3, A3,5, A4, B2, B3, C2, I, OA2 (UO): Art.-Nr.2421-2430
  C3, D3, OA3,5,OB2: Art.-Nr.2433-2436
 • Värvivõti: Art.-Nr.2439

Admira Caps:

 • Komplekt 40x0,25 kapslid värvides 10xA3, 10xA3,5, 5xA2, 5xB2, 5xB3, 5xC2, 4 ml Admira Bond`i ja lisandid: Art.Nr.2450
 • Järeltäitepakendid 25x0,25g kapslid värvides A1, A2, A3, A3,5, A4, B2, B3, C2, I, OA2 (UO), C3, D3, OA3,5, OB2: Art.-Nr.2451-2464
 • Caps aplikaator
  Pakend: Art.-Nr.1379

Admira Bond

 • Pakend 8 ml bondingmaterjali: Art.-Nr.2432

Meie toodetud preparaadid on loodud kasutamiseks hambaravis. Meilt hangitud preparaatide korral on võimalik saada meilt suulisi ja/või kirjalikke näpunäiteid. Kuna meie preparaatide kasutamine toimub meiepoolse kontrollita, siis on see ainuüksi teie isiklikul vastutusel. Meie omalt poolt garanteerime preparaatide kvaliteedi vastavalt esinevatele normidele ja vastavalt kehtivatele üldistele varustamis- ja müügistandarditele.

p> ---

Lisainfo ja tellimine:
AS Magnum Dental
tel 07 367261, 07 371647
0 6501945, 0 6501946

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)