Vococid happevedelik/happegeel

19. apr 2005


Vococid'i happegeeli hambapinnale kandmine on tänu preparaadi sinisele värvusele ja omasele konsistentsile lihtsalt teostatav ja kergesti kontrollitav.

Näidustused:

Vococid`iga töödelda ainult seda emaili osa (või siis totaalse happega katmise tehnika korral (total etch technique) vastavalt ka dentiini osa), mis kaetakse lõpuks komposiidiga:

  • komposiittäidiste alla
  • teatud sildade, inlayde, breketite ja ajutiste shiinide kinnitamiseks
  • kaariese profülaktikaks fissuuride silandiga katmisel
  • alustäidiste tugevama siduvuse saavutamiseks (vastavalt tootja juhisele).

Kasutamine:

Vococid`i hambapinnale kandmine on tänu preparaadi sinisele värvusele ja omasele konsistentsile lihtsalt teostatav ja kergesti kontrollitav. Vococid Gel võimaldab kanda hapet täpselt hamba kindlale pinnale (nt. emailiservade happega töötlemine), vedelik on aga sobiv suuremate pindade töötlemiseks. Hõlpsamaks happe pealekandmiseks hambale on soovitatav kasutada Pele Tim`i või pintslit.

Kaviteedi osalisel (servade) happega töötlemisel:
Sel juhul kanda happevedelikku/happegeeli hambaemaili pinnale Pele Tim`i või pintsli abil. Töödeldav pind peab saama täielikult niisutatud.

Soovitatavad toimimisajad on järgmised:
ca. 20 sekundit normaalsele, sh. noore inimese emailile,
ca. 30 sekundit devitaalsele hambale, tugevalt fluorootilise või prismavaese emailiga hammastele (nt. piimahambad).
Dentiinile maksimaalselt 15 sekundit.
Peale happe toimimist pesta kaviteeti hoolikalt veega. Seejuures pesta veejoa all igat happega töödeldud hammast vähemalt 15-30 sekundit. Peale seda ei tohi patsient enam suud sulgeda. Happega töödeldud pinnad õhupustli abil kuivatada.

Tingimata tuleks nüüd vältida edaspidist pinna kontamineerumist sülje, vere vms. Peale seesugust kontaminatsiooni happega töötlemisprotsessi korrata (10 sekundit). Emailipind peab jääma kriitjasvalge.

Kaviteedi totaalne happega töötlemise tehnika (total- etch- technique) bondingpreparaatidega (Admira Bond, Solobond M, Solobond Plus):

Hapet kanda hambale kogu kaviteedi ulatuses (toimimisaeg emailile ca. 20-30 sek., dentiinile maksimaalselt 15 sek.). Järgnevalt Vococid happegeel/vedelik veega ära pesta, kaviteeti põhjalikult loputada ja üleliigne niiskus õhupustliga eemaldada. Teiste preparaatide kasutamisel järgida vastavaid tootja juhiseid.

Juhised/ etevaatusabinõud:

Ettevaatust! Vococid sisaldab fosforhapet!
Silma sattumisel loputada hoolikalt rohke veega.
Vältida happe sattumist igemetele, naaberhammastele ja teatud alusmaterjalidele.
Juhul, kui ei kasutata hamba n.ö. totaalset happega töötlemise tehnikat (total- etch- technique), tuleks vahel vaba dentiinipind kinni katta. Soovitav on katta naaberhambad ja komposiidiga katmata töödeldud emailipind remineralisatsiooniks ühe- või kaheetapiliselt Bifluorid 12`ga. Vococid`i säilitada normaalsel toatemperatuuril ja kasutamise järgselt tuub hoolikalt sulgeda. Ära visata võib ainult täiesti tühja Vococid` tuubi. Vococid` jäägid võib veega tugevasti lahjendades neutraliseerida.

Artiklite tutvustus:

Happegeel 5 ml süstlas aplitseerimiskanüülidega Art.-Nr.1063
Happevedelik 2x3 ml Art.-Nr.1066

Vococid sisaldub ka Admira, Arabesk Top, Arabesk, Polofil Supra, Rebilda/LC, Solobond M jt. komplektides.

Meie toodetud preparaadid on loodud kasutamiseks hambaravis. Meilt hangitud preparaatide korral on võimalik saada meilt suulisi ja/või kirjalikke näpunäiteid. Kuna meie preparaatide kasutamine toimub meiepoolse kontrollita, siis on see ainuüksi teie isiklikul vastutusel. Meie omalt poolt garanteerime preparaatide kvaliteedi vastavalt esinevatele normidele ja vastavalt kehtivatele üldistele varustamis- ja müügistandarditele.

---

Lisainfo ja tellimine:
AS Magnum Dental
tel 07 367261, 07 371647
0 6501945, 0 6501946

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)