T4CII aparaat kasutamiseks koos breketraviga

25. apr 2005


T4C2 on paksemate ja kõrgemate servadega kui T4B, olles jõulisem aparaat spetsiaalselt klass 2 juhtude raviks. Ülemine breketite kanal ning pikendatud lukustus üle breketite loob suurepärase retentsiooni. Saab kasutada, kui alumised breketid aparaati sobivad.
Vaata lisaks:
avaleht

Lõualuude asendi korrigeerimine kombineerituna breketraviga.

T4C2 on paksemate ja kõrgemate servadega kui T4B, olles jõulisem aparaat spetsiaalselt klass 2 juhtude raviks. Ülemine breketite kanal ning pikendatud lukustus üle breketite loob suurepärase retentsiooni. Saab kasutada, kui alumised breketid aparaati sobivad. Müofunktsionaalsed harjumused, mis on seotud klass 2 hambumusanomaaliaga, ravitakse T4C2-ga ots-otsaga/klass 1-st edasi, mis omakorda soodustab klass 2 hambumusanomaalia korrigeerimist. Baasiseosa ulatub katma teisi molaare.

OMADUSED:

  • Klass 2 korrektsioon, suurepärane retentsioon ülakaarel, klass 1 lõualuude paigutus, molaaride piirkonnas paksem baasis, müofunktsionaalne efekt.
  • Võtmesõnad: hammaste kanalid, jõulisem, kõrgem ja paksem raskematele juhtudele.
  • Enne ja breketitega ortodontilise ravi ajal.

Vaata T4CII Trainer aparaati virtuaalses reaalsuses. (maht u 1MB)
Vaatamiseks vajalik Apple QuickTime.

KLIINILISED NÄIDUSTUSED:

Esimeses faasis aparaat, mida saab kasutada enne ja breketravi ajal. Raviplaani saab lihtsustada, kõrvaldades ebaõiged müofunktsionaalsed harjumused, mis säilitavad hambumusanomaaliat ja põhjustavad aja jooksul ravitulemuste tagasilanguse.

Kasuta igal ajal kas raskete juhtude korrigeerimiseks või ravi assisteerimiseks, saab kasutada koos breketitega. Kasutades ülemisi breketeid ja reastades alumised esihambad ilma breketiteta.

Pehmete kudede kaitseks breketite eest. Ravides pehmete kudede ärritust, on selle aparaadi tiivad ägedate hambumusanomaaliate raviks paremad, kui T4K ja T4B-l. Pehmete kudede trauma on tavaline probleem, kui breketid hammastele kinnitatakse. T4B katab breketid, kaitstes esimestel breketite kandmise nädalatel palju pehmete kudede trauma eest. Lisaks pehmed koed (huuled, põsed) on kaitstud breketite ja kaare tekitatud ärritusest ja ebamugavustundest ortodontilise ravi algfaasis.

Eel-ravi klass 2 korrigeerimiseks - kombinatsioonis keele surumise ja hingamistüübi muutmisega, assisteerib aparaat klass 2 korrigeerimist, vähendades breketite kandmise faasis ja ülakaare breketite kandmise ajal vajadust alumiste breketite järele. Nina kaudu hingamine suurendab alalõua horisontaalsuunalist kasvu ja normaliseerib lõikehammaste asendit. Alalõua kasv saavutatakse hingamistüüpi muutes; passiivne ülakaare laiendus saadakse muutes keele asendit ning kaasneb ka hambumuse avamine. Mõningane passiivne kaare laienemine saavutatakse, mis enamasti kaasneb ekstraktsioonideta raviga.

Lõualuude areng ja asetus - tekib, kui aparaat on suus, et korrigeerida klass 2 lõualuude asetust (sama, kui enamuse funktsionaalsete aparaatide puhul). Kombinatsioon, mis takistab keele surumist hammaste vahele ja muudab hingamistüüpi, abistab klass 2 korrigeerimisel. Suu kaudu hingamise korrigeerimine on üks kõige olulisemaid tegureid ülakaare laienduse säilitamisel, mis sageli võib kaduda breketite kandmise ajal.

Harjumuste korrigeerimine. Keeletähis treenib keeleotsa aktiivselt, nagu müofunktsionaalse ja kõneteraapia puhul. Keelekaitse peatab keele surumise, kui aparaat on suus, ning suunab last hingama läbi nina. Lip bumper on mõeldud m. Mentalise liigse aktiivsuse pärssimiseks.

Lahihambumus – lihtsalt eemaldades keele ja suu ümbruse lihaste kahjuliku mõju esihammastele, enne tavalist ortodontilist ravi.

Äge kuhjumine – kaare pikkus saadakse m. Mentalise aktiivsust vähendades. Näo kuju muutus saavutatatakse hingamistüübi muutuse, kaare laienduse ja keele asendi muutusega.

Lisainfo

Minimaalne soovitatud kandmise aeg - üks tund iga päev, lisaks öösiti magamise ajal. Kui T4K on püsimisega probleeme, kasutage T4C2. Sellega saavutate märkamatu 1. ja 2. ravifaasi toimumise ühe aparaadiga. Aparaati vahetada ei ole vaja.

Parimate tulemuste saavutamiseks alustage T4C2 3 – 6 kuud enne jäävhammaskonna lõikumist. Kui ülemised jäävhambad on lõikunud, kinnitage ülakaarele breketid, kuid lükake alumiste breketite lisamist edasi kuni 6 kuud. See võimaldab alumistel esihammastel reastuda pehmete kudede paranenud funktsiooni tulemusena ning võib täielikult kaduda vajadus alumiste breketite järele. T4C2 kasutamist võib jätkata ka peale alumiste breketite fikseerimist või asendada see klass 2 -ga liituvate ravimeetoditega.

Tellimine: AS Magnum Dental; tel 7 371647, 6501945

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)