Kohandatav alalõualiigese splint päevaseks ajaks

25. apr 2005


TMD aparaat on tugevam, poolpainduv, vajadustega kohandatav päevase aja splint, mida tuleb üks kord soojendada keevas vees 2 minuti vältel, seejärel sobitada patsiendi alumise hambakaarega
TMD aparaat on tugevam, poolpainduv, vajadustega kohandatav päevase aja splint, millel kasutatakse Myoresearch Company poolt välja töötatud kahe kihi tehnoloogiat. Aparaati tuleb üks kord soojendada keevas vees 2 minuti vältel, seejärel sobitada patsiendi alumise hambakaarega ning hambumuse saab kujundada vastavalt patsiendi vajadustele. Aparaadi madal profiil ning tihe ja mugav sobivus võimaldavad seda kasutada päevase aktiivse tegevuse ajal, võimaldades lihtsalt ja selgelt kõneleda. On ideaalne päevaseks kasutamiseks. Kõige parem on kasutada kombinatsioonis öise TMJ aparaadiga. Suurepärane klõpsumiste vähendamiseks ja ägedast alalõualiigesest tingitud valu puhul. Saab kasutada ka puuduvate molaaride korral.
Intrakapsulaarsete sümptomite leevendus ja ravi.

Vaata TMD aparaati virtuaalses reaalsuses. (maht u 1MB)
Vaatamiseks vajalik Apple QuickTime.

Lisaomadused.
Kohene, arsti kohandatav õigesse lõualuude asendisse, patsient saab sellega rääkida. Päevane kasutamine, hea püsivus.

Kliinilised näidustused.
Alalõualiigese haigused, kui raviks on vaja kasutada kõva splinti. Parim klõpsumiste ja diski nihkumise raviks.
 

TMD aparaadi eelised.
TMD aparaat võimaldab kasutada splinti, mida kandes on suhteliselt mugav rääkida, on kohandatav patsiendi vajadustega, kohe kabinetis olemas. Aparaadil on tugev sisemine tuum, et ka patsient kellel on puudu hambaid või kellel on eriti suur diski nihkumine, saab aparaadi kasutamisel väga kiired tulemused, eriti kui on tegemist piiratud suu avanemisega. Patsiendid saavad seda kanda kogu aja, kuid soovitame kanda päevasel ajal TMD aparaati ja TMJ aparaati öösiti. See on ideaalne kombinatsioon nii intra- kui ekstrakapsulaarsete probleemide raviks.

TMD aparaadi kasutamist
demonstreeriv video
(Flash, 1.5 MB)

  • Kõva, kohandatav individuaalselt patsiendile.
  • Tihe sobivus alakaarele
  • Lihtne nig selge kõne, mis võimaldab pidevat päevast kandmist
  • Saab kasutada puuduvate molaaride puhul.
  • Pooljäik konstruktsioonimaterjal. Seesmine ja välimine kiht.
  • 5. minutit kulub kohandamiseks ja sobitamiseks.
  • Baasis tagaosas paksem, vähendada survet liigesele.

 

Patsiendi konsultatsioon.
Patsient saabub, leitakse sümptomid, tehase märkmed. Kogu haiguslugu süptomitega märgitakse üles, nagu tavaliselt. Võib kasutada TMJ patsiendi informeerimise videot, et informeerida patsienti valikuvõimalustest. Vaadake raamatukogu ja TMJ video sektsiooni enama info saamiseks.

Kohandamine.
Aparaat asetatakse keevasse vette 1,5 minutiks ning otsekohe asetatakse patsiendi suhu, alumisele hambakaarele. Patsiendil palutakse sulgeda suu õiges lõualuude vahekorras ning suruda hambad nii tugevasti kokku, kui võimalik. Hambaid hoitakse 20 sekundit koos. Seejärel aparaat eemaldatakse, jahutatakse jaheda voolava vee all, jäetakse 1. min õhu kätte õigesti jahtuma ning asetatakse uuesti suhu, et kontrollida selle sobivust. Pidage meeles, et 24 tunni jooksul tõmbub aparaat pisut kokku, kuid tavaliselt selles staadiumis on sobivus hea.

Lameda tasapinnaga splint.
Kui soovite, et teil oleks lameda tasapinnaga või pöörde splint, võite eelistada, et selle oklusaalne pind on lame. Kohandamise instuktsioonid on samad, kuid enne TMD aparaadi suhu asetamist, kastetakse ainult ülemine oklusioonipind külma vette (soovitatavalt teine kauss). Ümber kohandatakse vaid aparaadi alumine pind. Suu suletakse kergelt, et kohandada aparaati ja saavutada minimaalne oklusioon. See annab teile väga nõrga oklusiooni lohukestega, nii on teil võimalik kohandada repositsiooni splint või CR splint või lame splint.

Patsienti tuleb jälgida, kas lõualiigese klõpsumine ja valu on kadunud TMD aparaadiga ning tagada õige mugavus. Tavaliselt ei ole vaja aparaati rohkem kohandada. Patsienti instrueeritakse TMD aparaati kasutama päevasel ajal ja TMJ aparaati öösiti. Instruktsiooni kaardid koos aparaadiga sisaldavad patsiendile vajalikku informatsiooni.


Soovitatud kasutada päevasel ajal.

Tellimine: AS Magnum Dental; tel 7 371647, 6501945

Kontakt

Tallinn
Vae 16, Laagri
(+372) 650 1945,
650 1946
Tartu
Aardla 13
(+372) 737 1647
Tellimise üldtelefon
800-9900
(ainult lauatelefonilt helistades)